Google planuje otworzyć swój pierwszy fizyczny sklep detaliczny w jednym z najbardziej ruchliwych miast na świecie: Nowym Jorku.

Sklep Google, zlokalizowany w dzielnicy Chelsea na Manhattanie, pozwoli kupującym na praktyczne zapoznanie się z produktami Google, takimi jak smartfony Pixel, urządzenia do noszenia Fitbit i produkty Nest, oraz przekonanie się, jak różne produkty i usługi Google mogą ze sobą współpracować. Opcjonalnie klienci będą mogli robić zakupy online i odbierać zamówienia w sklepie.

Jason Rosenthal, wiceprezes ds. Kanałów bezpośrednich i członkostwa, powiedział, że eksperci Google będą również pod ręką, aby pomóc w rozwiązywaniu problemów, naprawach uszkodzonych urządzeń i pracach instalacyjnych. Na miejscu będą też odbywały się warsztaty instruktażowe.

Liczba osób przebywających w sklepie będzie limitowana, aby „klienci czuli się bezpiecznie podczas zakupów". Rosenthal powiedział, że Google będzie nadal monitorować lokalne i krajowe wytyczne i dostosowywać swoje protokoły w razie potrzeby.