Trzeba przyznać, że Deep Silver podeszło do sprawy na poważnie. Skoro ma powstać kontynuacja tak wielkiego i uwielbianego tytułu, to nowym zespołem muszą pokierować ludzie znający się na rzeczy. Dlatego szefami zespołu pod nazwą Free Radical Design zostali Steve'a Ellis i David Doak, czyli twórcy gry sprzed 16 lat.

Warto przypomnieć, że od czasu pierwszej gry TimeSplitters z 2000 roku firma Free Radical Design opracowała dwa kolejne tytuły z tej serii, a mianowicie: TimeSplitters 2 w 2002 roku i TimeSplitters: Future Perfect w 2005 roku. Oba tytuły zostały doskonale przyjęte zarówno przez media branżowe, jak i graczy.

Plotki o nowej grze TimeSplitters pojawiały się i znikały od jakiegoś czasu, ale żadna nie przyniosła skutku. W 2007 roku TimeSplitters 4 był podobno w fazie rozwoju na PS3, ale najwyraźniej został anulowany.

Easter eggs z TimeSplitters pojawiły się w SpellForce 3 i Homefront: The Revolution.

Co ciekawe, zespół składający się z grona fanów pracuje również nad remasterem oryginalnej trylogii o nazwie TimeSplitters Rewind. Zespół poprosił Crytek o zgodę na zrobienie tej edycji, gdy wydawca był właścicielem praw. Na razie celem zespołu jest stworzenie kolekcji HD pierwszych trzech gier, ale ich „ostatecznym celem" jest dostarczenie TimeSplitters 4.