Biomutant

Platformy: PC, PS4, XONE

Data premiery: 25 maja

Producent: Experiment 101

Wydawca: THQ Nordic / Nordic Games

 

Biomutant to tytuł, o którym głośno jest od bardzo dawna. Mówi się, że jest to jedna z najlepszych kandydatur do tytułu gry roku 2021. Jest to miks wielu styli i klimatów - od cyberpunk, poprzez sc-fi, azjatyckie motywy aż po komiksowe wstawki. Ponieważ jest to RPG to nie zabraknie długich wędrówek, eksploracji oraz craftingu. Gra została wyposażona w bardzo rozbudowany system walki. 

Land of War: The Beginning

Platformy: PC – Steam

Data premiery: 27 maja

Producent: MS Games

Wydawca: MS Games

 

Powiem tylko tyle. Jeśli lubicie gry wojenne to z pewnością musicie się zainteresować tym tytułem. Chociaż nie rozkłada na łopatki oprawą audio-wizualną to fabularnie może dać mocno radę. Poza tym Land of War to polska produkcja, a jej akcję osadzono w realiach wojennych. Rozgrywka to: udział w bitwach, akcje szpiegowskie oraz dywersja.

Erica

Platformy: PC – Steam

Data premiery: 25 maja

Producent: Flavourworks

Wydawca: Flavourworks

 

Tytuł nie jest nowy. Erica jest doskonale znana właścicielom konsol PlayStation. Warto jednak przypomnieć o jej premierze na komputery PC. Mamy tu do czynienia z interaktywnym filmem. Rolą gracza jest wykonywanie określonych aktywności. Oczywiście wszystkie decyzje mają wpływ na rozgrywkę oraz jej zakończenia. Fabuła jest naprawdę wciągająca, a więc warto spróbować. 

Solasta: Crown of the Magister

Platformy: PC – Steam

Data premiery: 27 maja (wczesny dostęp)

Producent: Tactical Adventures

Wydawca: Tactical Adventures

 

Jeśli skończyliście Divinity: Original Sin i Pillars of the Eternity i wciąż Wam mało, to niedługo pojawi się kolejny smakowity kąsek. Solasta to turowe RPG z kilkoma oryginalnymi rozwiązaniami, jak choćby zmniejszanie bohaterów, którzy mogą w ten sposób docierać do niedostępnych miejsc.

Warhammer Age of Sigmar: Storm Ground

Platformy: PC, PS4, XONE, Switch

Data premiery: 27 maja

Producent: Gasket Games

Wydawca: Focus Home Interactive

 

Nie mylić z Warhammer III, który wciąż przed nami. W tym wypadku mamy do czynienia ze strategią turową. Do dyspozycji gracza oddano dwa tryby gry – multi oraz klasyczny tryb fabularny.