Nowe Renault Express Van – 5 rzeczy, które musisz wiedząc, wybierając się do salonu:

- Schowki o łącznej pojemności prawie 48 litrów, ułatwiające organizację przestrzeni w kabinie pojazdu i niemające sobie równych w tej klasie.

- Wygodny załadunek! Wyjątkowo szerokie przesuwne drzwi boczne (716 mm). Wymiary przestrzeni ładunkowej znajdującej się za przegrodą (długość: 1,91 m, szerokość: do 3,7 m) największe w swojej klasie.

- Więcej możliwości w zakresie łączności: ładowarka indukcyjna, do trzech gniazd USB i cztery gniazda 12 V, system multimedialny EASY LINK z funkcją replikacji ekranu smartfona i nawigacją, współpracujący z 8-calowym wyświetlaczem.

- Wyższy poziom bezpieczeństwa dzięki takim rozwiązaniom jak kamera Rear View Assist – asystent monitorowania strefy za samochodem i systemy poprawiające widoczność

w martwym polu widzenia, a także lepsze trzymanie się drogi dzięki układowi kontroli stabilności przyczepy.

- Cztery silniki spalinowe do wyboru - benzynowe i wysokoprężne.

Nowe Renault Express Van to solidna i dynamiczna stylistyka

Nowa furgonetka Renault łączy dwa elementy: solidność i atrakcyjną stylistykę. Solidność podkreślają: pionowy zderzak, wysoka osłona chłodnicy, przetłoczenia na masce i płynne linie nadwozia oraz światła wykonane w technologii LED w charakterystycznym dla marki Renault układzie w kształcie litery C (C-Shape). Z kolei troska o efektowną stylistykę, obejmująca atrakcyjne elementy wykończenia i chromowane akcenty, kojarzy się zdecydowanie z samochodami osobowymi. Przeprojektowanie błotników oraz przednich i przesuwnych drzwi bocznych pozwoliło na uzyskanie bardziej płynnej i eleganckiej linii bocznej nadwozia. Za podniesioną linią maski ukryto wycieraczki, dysze spryskiwaczy i zawiasy. Przedni uchwyt holowniczy został wbudowany w obramowanie świateł przeciwmgielnych i jest prawie niewidoczny.

Bezpieczeństwo i komfort jazdy

Nowy Express Van oferuje komfortowe wnętrze wyposażone w eleganckie fotele ze wzmocnionym podparciem bocznym, w szczególności na wysokości klatki piersiowej

i ramion oraz dużymi, nowoczesnymi zagłówkami.

W nowym modelu zastosowano światła LED w dobrze znanym układzie w kształcie litery C, oferujące doskonałe oświetlenie jezdni i pobocza.

Nowy Express Van oferuje trzy systemy multimedialne: Radio Connect R&Go i system multimedialny Renault EASY LINK z 8-calowym ekranem dotykowym w dwóch wersjach – z nawigacją lub bez. Na wyposażeniu może znaleźć się ładowarka indukcyjna do smartfona, do trzech gniazd USB oraz cztery gniazda 12 V, w tym jedno w strefie cargo.

Renault dosłownie naszpikował ten samochód systemami wspierającymi kierowcę i poprawiającymi bezpieczeństwo jazdy:

- Rear View Assist – asystent monitorowania strefy za samochodem

- Wsteczne wypukłe lusterko szerokokątne Wide View Mirror

- System monitorowania martwego pola

- Układ kontroli stabilności przyczepy

- System wspomagania ruszania pod górę

- Ogranicznik i regulator prędkości

- Przednie/tylne czujniki wspomagania parkowania

Bezpieczny załadunek i rozładunek oraz duża ładowność

Nowy Express Van jest bardziej praktyczny niż kiedykolwiek. Może przewozić do 780 kg ładunku, dysponuje również rekordową ilością miejsca w schowkach umieszczonych wewnątrz kabiny (prawie 48 l) oraz pojemnością ładunkową sięgającą 3,7 m³. Szerokość otworu bocznych drzwi przesuwnych wynosi 716 mm. To najszersze drzwi na rynku. Dwuskrzydłowe drzwi tylne w układzie 2/3 – 1/3 ułatwiają załadunek, rozładunek i dostęp do przewożonych ładunków.

Ekonomiczne silniki benzynowe i wysokoprężne

Nowy Express Van jest dostępny w wersji z silnikiem benzynowym 1.3 l o mocy 100 KM oraz silnikami wysokoprężnymi 1.5 Blue dCi 75 i 95, które zapewniają ograniczone zużycie paliwa. Silniki te współpracują z 6-biegową skrzynią mechaniczną.

Gamę jednostek napędowych uzupełnia silnik wysokoprężny 1.5 Blue dCi 75 ECOLEADER, oferowany z ogranicznikiem prędkości do 100 km/h w celu zapewnienia ograniczonego zużycia paliwa niezależnie od stylu jazdy kierowcy (oszczędność na poziomie 0,5 l/100 km i 12 g CO2/km w cyklu mieszanym WLTP).

Cena, sposoby finansowania zakupu i gwarancja

Nowy Express Van oferowany jest w cenie od 48 950 zł. Samochody można nabywać także w leasingu z atrakcyjnymi warunkami i załatwiając wszystko na miejscu w Salonie Partnera Renault.

Renault Business Plan – najem długoterminowy. Jest to oferta skierowana do klienta biznesowego. Z myślą o potrzebach firm przygotowano dwie oferty: Renault Business Plan i Renault Business Finance. Dzięki nim można spokojnie poprowadzić swój biznes, a sprawy związane z samochodem powierzyć Renault.

Renault udziela gwarancji na pojazdy - 2 lub 3 lata, w zależności od modelu zgodnie z Ogólnymi Warunkami Gwarancji Renault.