Biomutant to postapokaliptyczna gra RPG Wung-Fu z otwartym światem, z unikalnym systemem walki, który pozwala łączyć walkę wręcz, strzelanie i zmutowane zdolności.

A to oceny jakie zbiera gra:

CGMagazine – 4/10

PushSquare – 4/10

PC Invasion – 5/10

GamingBolt – 5/10

Gamespot – 6/10

Stevivor – 6/10

IGN – 6/10

Game Informer – 6.5/10

Areajugones – 6.5/10

VideoGamer – 7/10

Wccftech – 7/10

TrueAchievements – 7/10

Destructoid – 8/10

Shacknews – 8/10

Game Revolution – 9.5/10

Washington Post – 65/100

Hobby Consolas – 70/100

BIOMUTANT to postapokaliptyczna gra RPG kung-fu w otwartym świecie, z niepowtarzalnym systemem wschodnich sztuk walki, w którym możesz łączyć ataki wręcz, strzelanie i zdolności mutantów.

W całej krainie szaleje epidemia, a drzewo życia krwawi śmiercią z korzeni. Plemiona są podzielone. Zdecyduj o losie tego świata - czy będziesz zbawicielem czy poprowadzisz go ku jeszcze większemu mrokowi?

System starć oparty na sztukach walki daje pełną swobodę poruszania się z jednoczesnym wykorzystaniem strzelania, walki wręcz oraz mocy mutacji. Opanowanie nowych form wung-fu poprzez postęp w grze oraz od napotykanych mistrzów zwiększy wachlarz twoich możliwości i sprawi, że walka zawsze będzie emocjonująca.

Gracz może zmodyfikować kod genetyczny postaci, by zmienić wygląd i sposób prowadzenia postaci. Wpłynie to na twoje cechy, zaś nękające świat biozanieczyszczenie doprowadzi do mutacji pokroju Formy Żółwia czy Śluzowej Bańki. Z kolei radioaktywność występująca w bunkrach z Dawnoświata wpłynie na twój umysł i odblokuje mutacje psioniczne, takie jak telekineza, lewitacja i nie tylko.