Zdjęcia opublikowane w mediach społecznościowych pokazują, jak wyglądają testy prototypu. Samochód przechodzi szereg prób oraz oczywiście jest sprawdzany na torze. Bugatti ujawnił, że prace nad projektem tego samochodu pochłonęły 65 000 godzin.

Jak mówią ludzie zaangażowani w projekt La Voiture Noire, ten pojazd jest czymś znacznie więcej niż tylko odnowionym Chironem. Mimo że oba samochody są ze sobą powiązane, to La Voiture Noire jest specyficznym projektem, który jest hołdem dla Type 57 SC Atlantic zbudowanego w latach 1936-1938.

Urzędnicy nie są tak sentymentalni, jak jego twórcy, a więc samochód musi spełniać te same standardy jakości, co samochody produkowane seryjnie. To sprawia, że wprowadzenie go na drogę nie jest takie łatwe do zrobienia.

La Voiture Noire na torze testowymLa Voiture Noire na torze testowym Bugatti

Co ciekawe auto ma już właściciela. Anonimowy kolekcjoner zapłacił prawie 19 milionów dolarów, żeby dostać jedyny egzemplarz, jaki powstał.

Sercem samochodu jest potężny 8-litrowy silnik W16 Bugatti. Opiera się na czterech turbosprężarkach, które dają moc 1479 koni mechanicznych. Opisywany model wyposażono w 7-biegową automatyczną skrzynię biegów. Co prawda nie podano jeszcze pełnej specyfikacji, ale wydaje się, że to, co już wiadomo, daje mocno do myślenia, na temat osiągów tego samochodu.