Far Cry 6 ma zadebiutować 7 października na Xbox Series X / S, PlayStation 5, Xbox One, PlayStation 4 i PC. Dzięki zwiastunowi dowiedzieliśmy się sporo na temat samej rozgrywki.

Największą zmianą w Far Cry 6 jest to, że teraz pojawiają się przerywniki filmowe z perspektywy trzeciej osoby z postacią gracza, Dani Rojasem. To pierwszy raz, kiedy zrezygnowano z perspektywy pierwszoosobowej, a więc ciekawie będzie zobaczyć, jak to może otworzyć możliwości narracyjne serii.

Ta zmiana perspektywy jest również dobrym sposobem na pokazanie personalizacji postaci, która pojawi się w Far Cry 6. Podczas gdy ostatnia gra miała dość obszerne opcje dostosowywania wyglądu bohatera, problem polegał na tym, że tak naprawdę nie można było tego zobaczyć.

 

Yara będzie najbardziej zróżnicowaną ekologicznie krainą, jaką do tej pory widzieliśmy w grze Far Cry. Na to fikcyjne państwo wyspiarskie ma się składać dżungla, wybrzeża, małe miasteczka, duże miasta i ogromna stolica. Po tych obszarach przyjdzie nam poruszać się rozmaitymi pojazdami, łodziami, a nawet konno. Dani znajdzie też mnóstwo obozów partyzanckich ze sklepami i zadaniami pobocznymi.

 

Świetnym patentem będzie z pewnością możliwość rozbudowanej modyfikacji uzbrojenia oraz przystosowywania do niego rozmaitej amunicji, np. pistolet strzelający płytami CD-r.