W ciągu kilku ostatnich lat producenci smartfonów, szczególnie ci z Chin, koncentrowali się na szybkości ładowania smartfonów i właśnie oglądamy tego efekty. Jeszcze nie tak dawno ładowanie z mocą 10 W lub 18 W uznawane było za szybkie, natomiast dziś modele takie jak Xiaomi Mi 11 Ultra i iQOO 7 potrafią obsłużyć nawet 120 W ładowarki.

I chociaż wiele osób myślało, że nie ma szans przebić tego wyniku w najbliższym czasie, to jednak Xiaomi nie spoczywa na laurach i właśnie pochwaliło się swoim najnowszym imponującym osiągnięciem w tej dziedzinie.

Technologia HyperCharge pozwala bowiem na ładowanie przewodowe z mocą aż 200 W i bezprzewodowe 120 W. W swoim najnowszym poście na Twitterze chiński gigant zaprezentował możliwości HyperCharge na przykładzie zmodyfikowanego flagowego smartfona Mi 11 Pro z baterią o pojemności 4000 mAh, czyli dość typową jak na współczesne standardy. W przypadku przewodowego ładowania o mocy 200 W naładowanie akumulatora od 0 do 100 procent zajęło zaledwie 8 minut, co stanowi nowy rekord świata w szybkości ładowania smartfonów.

Bezprzewodowe ładowanie 120 W również wyznacza nowy rekord świat, w pełni ładując baterię Mi 11 Pro w zaledwie 15 minut. Posiadanie telefonu ładowanego od 0-100% w mniej niż 10 minut będzie bardzo wygodne dla użytkowników, ale może mieć negatywny wpływ na stan baterii.

Xiaomi nic nie mówi o tym, jak planuje chronić zdrowie baterii podczas ładowania smartfona przy tak dużej mocy.

Ponadto chiński producent smartfonów nie ujawnił, czy technologia HyperCharge rzeczywiście trafi do któregokolwiek z jego smartfonów czy jest tylko pokazem możliwości. I nawet jeśli Xiaomi planuje wprowadzić tę technologię do swoich nadchodzących smartfonów, zajmie mu to sporo czasu, ponieważ będzie musiał rozwiązać wiele problemów, które pojawią się przy ładowaniu o dużej mocy.