Widowisko okazało się finansową porażką, bo nie zwróciło się nawet 40 mln dolarów, wydane na jego realizację. Wielu krytyków oraz fanów powieści krytykowało tę ekranizację, ale przez lata zyskała ona miano kultowej.

31 sierpnia, za sprawą Arrow Films, dzieło Lyncha trafi do sklepów w USA, Wielkiej Brytanii i Kanadzie w postaci zremasterowanego wydania na Blu-ray 4K.

Jak donosi Slashfilm, reedycja Dune będzie wydana w wersjach standardowej i luksusowej. Ta ostatnia ma dodatkowy dysk i stalową kopertę. Niezależnie od tego, którą wersję wybierzemy, otrzymamy dodatki, takie jak rozkładany plakat i pocztówki.

Jeśli chodzi o sam film, jest to zgrane 4K z oryginalnego negatywu kamery z obsługą zarówno Dolby Vision, jak i HDR10. Możesz słuchać oryginalnego dźwięku w nieskompresowanym stereo lub w DTS-HD. Nowe funkcje specjalne obejmują ścieżki audio z komentarzem historyka filmu Paula M. Sammona i gospodarza podcastu Projection Booth, Mike'a White'a. Niestety, Arrow nie przekonał Lyncha do nagrania komentarza — reżyser zdystansował się od projektu wkrótce po tym, jak trafił on do kin.