Ostatnio otwarty Apple Via Del Corso, czyli nowy sklep Apple położony na jednej z bardzo tłocznych ulic Rzymu, jest idealnym przykładem tego, w jaki sposób można połączyć klasykę i nowoczesność. Bo choć amerykański gigant specjalizuje się w najnowszych technologiach, to jego nowa placówka znajduje się w XIX-wiecznym budynku, ozdobionym odrestaurowanymi oryginalnymi malunkami, a wszystko to… świetnie do siebie pasuje! Przez jakiś czas znajdowała się tu wpływowa kafejka goszcząca dziennikarzy i polityków, więc nowy właściciel wybrał chyba idealne miejsce.

Jeśli chodzi o design, to budynek z zewnątrz przyciąga wzrok wyjątkową fasadą, ale w środku robi równie duże wrażenie, zapewniając otwarte przestrzenie pełne złamanej bieli, szarości marmurów,  oraz kolorowych akcentów i eksponując asortyment firmy na długich drewnianych stołach. Nietrudno też zauważyć dużą klatkę schodową, oryginalne lampy, który odnowiono i przerobiono na LEDy imitujące blask świec, wspomniane malunki, których odrestaurowanie zajęło tysiące godzin czy zewnętrzny taras pełen jaśminu i drzew oliwnych.

Sklep w RzymieSklep w Rzymie Apple

- Na poziomie ziemi mamy dwa duże malunki sufitowe o nazwie Dawn i Dusk, odpowiednio autorstwa Fabio Cipolli oraz Ettore Balleriniego, który zostały ostrożnie odnowione i zintegrowane z nowym sklepem. Jednym z najbardziej ekscytujących odkryć były jednak panele graffiti stworzone przez Afro Basaldellę, artystę współczesnego Pablo Picasso i jednego z najważniejszych włoskich artystów, oddające miejskie życie włoskich miast - tłumaczą projektanci Foster + Partners, którym Apple ufa już od lat.

To właśnie oni odpowiadają za inne wyjątkowe sklepy gigant z Cupertino, jak Cotai Central czy Apple Marina Bay Sands.