Jak pamiętacie, firma przeszła od szkła do aluminium, a następnie z powrotem do szkła w swoich telefonach. Zmiana dokonała się wraz z premierą iPhone’a 8.

Apple planuje dać nowemu iPadowi mini węższe ramki i usunąć przycisk Home. Mniejszy tablet może podobno być dostępny jeszcze w tym roku. Warto przypomnieć, że w przypadku tego modelu, będzie to pierwsza próba przeprojektowania od sześciu lat. Gurman nie ujawnił więcej szczegółów na temat mini, ale powiedział, że Apple testuje system MagSafe dla Pro.

Ponadto firma podobno bada dodanie funkcji odwrotnego ładowania bezprzewodowego do tabletu Pro, co pozwoliłoby wykorzystać jego moc do ładowania innych gadżetów. Wiadomo, że Apple pracuje nad tą technologią od lat, a plotka o tej funkcji dotyczyła zarówno iPhone'a 11, jak i iPhone'a 12.

Oprócz nowego Pro i Mini, firma opracowuje podobno również cieńszego iPada klasy podstawowej dla studentów, który może być dostępny w sprzedaży w tym roku. Apple nie zrezygnowało również z opracowania maty do ładowania bezprzewodowego. Gigant technologiczny ogłosił AirPower, który może jednocześnie zasilać iPhone'a, Apple Watch i AirPods, jeszcze w 2017 roku.

Jednak ostatecznie anulował projekt kilka lat później, ponieważ nie mógł rozwiązać ważnych problemów z przegrzewaniem i zasilaniem. Wreszcie, firma podobno bada alternatywne metody ładowania bezprzewodowego, które umożliwią ładowanie na większe odległości niż to, co może zapewnić połączenie indukcyjne.

Zanim zaczniecie snuć plany zakupów, zwróćcie uwagę, że jeszcze nic nie jest ostatecznie ustalone i wciąż jest możliwość, że Apple zmieni swoje plany.