Jak twierdzą producenci, jest to tytuł roboczy i może się zmienić po drodze. Na stronie internetowej, znajdziecie informacje o tym, co dzieje się za kulisami, ale nie ma szczegółów na temat samej gry.

Wszystko, co wiemy w tym momencie, to to, że jest to gra dla jednego gracza w stylu Sierra, w tym samym duchu, co słynne tytuły firmy, takie jak King's Quest i Leisure Suit Larry. Zostanie stworzona z myślą o współczesnych odbiorcach, a grafika 3D będzie czynnikiem przyczyniającym się do tego.

Jak dowiadujemy się ze strony internetowej, zaangażowanie Roberty było jak dotąd minimalne, ale będzie rosło w miarę rozwoju projektu. Roberta napisała gry przygodowe typu „point&click", z których znana jest Sierra, w tym King's Quest i jego sequele wraz z Phantasmagorią, i często jest określana jako „Królowa Graficznej Przygody".

Prace nad The Secret trwają od sześciu miesięcy, a deweloperzy chcieliby wydać grę w tym roku i rozpocząć testy w sierpniu. Sami jednak przyznają, że chyba zarzucili sobie zbyt duże tempo. Obiecują opublikować dodatkowe szczegóły, dema i zrzuty ekranu w późniejszym terminie, ale fani mogą poczekać nieco dłużej niż pięć miesięcy, zanim będą mogli w to zagrać.