Prezes Amazona ogłosił tę wiadomość za pośrednictwem wideo na Instagramie (poniżej). Mówi w nim, że on i jego brat Mark, wystartują w kosmos 20 lipca na pokładzie rakiety zbudowanej przez firmę kosmiczną Bezosa, Blue Origin. Firma ogłosiła w maju, że zamierza w tym terminie wykonać pierwszy lot z załogą, ale nie zapowiedziała, że weźmie w nim udział sam Bezos.

W filmie na Instagramie Bezos mówi, że podróż w kosmos była jego marzeniem przez całe życie i teraz kiedy może się spełnić, chce mieć przy sobie swojego brata.

 

Bracia Bezos polecą na skraj kosmosu na pokładzie rakiety wielokrotnego użytku New Shepard firmy Blue Origin. Na szczycie znajduje się kapsuła załogi z miejscem dla sześciu pasażerów i dużymi oknami.

Rakieta wystartuje z Ziemi, a gdy dotrze do linii Kármána, 100 kilometrów nad poziomem morza, kapsuła odczepi się od silnika wspomagającego, pozwalając osobom znajdującym się w środku zobaczyć krzywiznę Ziemi i doświadczyć stanu nieważkości. Dopalacz i kapsuła wylądują następnie osobno. Ujawniono, że kapsuła powróci na Ziemię, lądując w Zachodnim Teksasie.