DICE i EA już na początku miesiąca poinformowały, że prezentacja gry odbędzie się 9 czerwca. I chociaż rozpoczęła się ona z godzinnym opóźnieniem, to pięciominutowy kinowy zwiastun Battlefield 2042 z remiksem „Kickstart My Heart" autorstwa 2WEI, wynagrodziły chwile wyczekiwania.

Pełen akcji teaser kończy się gigantycznym tornado trawiącym strefę wojenną w centrum miasta.

Gra wojenna z akcją osadzoną w niedalekiej przyszłości oferuje mapy zdolne pomieścić 128 graczy. Będą one dostępne zarówno na konsolach Xbox X / S, PlayStation 5 oraz komputerach PC. Z oczywistych względów starsze konsole (Xbox One i PlayStation 4) będą obsługiwać 64 graczy. Warto pamiętać, że Battlefield 2042 będzie grą wieloosobową bez kampanii dla jednego gracza.

Battlefield 2042 będzie zawierał co najmniej trzy różne elementy rozgrywki. Wojna Totalna będzie miała dwa tryby, Podbój i Przełamanie, i jest najbardziej podobna do klasycznej rozgrywki wieloosobowej Battlefield. Hazard Mode to nowy tryb o wysoką stawkę, w którym rozgrywana jest gra drużynowa. Trzeci rodzaj zostanie ogłoszony dopiero 22 lipca.

Battlefield 2042 można zamówić w przedsprzedaży. Zwiastun ujawniający rozgrywkę ma się pojawić 13 czerwca, a sama gra 22 października.