Firma OtterBox twierdzi, że znalazła na to sposób, gdyż wymyśliła baterie Power Swap Controllerm, które można bezproblemowo wymieniać, nie przerywając zabawy.

Te nowe baterie to nie tylko zwykłe akumulatory — gdyż one nie rozwiązałyby problemu. Otterbox wymyślił obudowę, którą podłącza się do komory baterii, a następnie wkłada się do niej kolejne baterie. Kluczem do bezproblemowej wymiany jest małe ogniwo rezerwowe znajdujące się w obudowie, które utrzymuje zasilanie przez około 30 sekund, co jest wystarczającym czasem na wyciągnięcie rozładowanego akumulatora i zastąpienie go nowym ze stacji dokującej.

Każda bateria ma wskaźnik niskiego poziomu naładowania, a więc nie ma obaw, że przegapimy moment podmiany. Baterie można wyjąć jedną ręką, więc nigdy nie trzeba przerywać gry.

Każdy zestaw za 60 USD zawiera dwie baterie. Jest też stacja dokująca do jednoczesnego zasilania obu urządzeń, ale można również podłączyć dołączony przewód USB-C, aby naładować baterie bezpośrednio w kontrolerze. W zestawie znajdują się również dwie obudowy, jedna dla gamepada Xbox One i jedna dla Xbox Series X|S, więc nie musisz się martwić o zakup „właściwego" zestawu do swojego systemu.