Ubisoft ujawnił Avatar: Frontiers of Pandora, pierwszoosobową grę z otwartym światem osadzoną w niesamowitym świecie Jamesa Camerona. A ten ostatni ogłosił, że w przyszłym roku Avatar 2 w końcu trafi na duży ekran. Po 12 latach dzielących go od poprzednika i ośmiu razach, kiedy przekładano premierę. Warto też pamiętać, że to wciąż najbardziej dochodowy film wszech czasów.

Jaka będzie nowa gra? Jak przekazał Ubisoft, będzie to całkowicie nowa historia. Zagramy w roli Na'vi i wyruszymy w podróż przez Zachodnią Granicę, do nigdy wcześniej niewidzianej części Pandory. Zobaczymy tam żywy i reaktywny świat zamieszkany przez wyjątkowe stworzenia i nowe postacie. Naszym głównym celem będzie odepchnięcie groźnych sił RDA.

Zbudowany przy użyciu najnowszej wersji silnika Snowdrop i opracowany wyłącznie dla nowej generacji konsol i komputerów PC, Avatar: Frontiers of Pandora to urzekający świat Pandory. Gracz wkracza do otwartego, pięknego i jednocześnie niezmiernie niebezpiecznego świata.

Gra została pierwotnie ogłoszona w 2017 roku. Jej twórcy obiecywali, że będziemy świadkami „rozszerzenia i pogłębienia uniwersum Avatara w ekscytujący i innowacyjny sposób współgrającym z fimamami".

Jak powiedział James Cameron, każdy, kto wyjdzie z filmu Avatar, zamarzy, żeby pozostać w Pandorze i żyć w niej. To właśnie ma umożliwić gra, stworzona przez Ubisoft.

 

Avatar: Frontiers of Pandora pojawi się na PS5, Xbox Series X|S, PC, Google Stadia i Amazon Luna w 2022 roku.