Dzisiaj odbywa się pierwszy mecz naszej reprezentacji. Polska będzie grać kolejno ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Najwyższa pora zacząć się zastanawiać, jakie nasi zawodnicy mają szanse i czy powalczą o medale.

Po raz pierwszy w historii w turnieju finałowym Mistrzostw Europy udział wezmą 24 zespoły i jest on rozgrywany na całym kontynencie.

Sztuczna inteligencja wykonała 40 tys. symulacji. Wszystko zostało oparte o autentyczne i prawdziwe dane historyczne. Na tej podstawie odbyły się wyliczenia i maszyna wytypowała zwycięzcę Mistrzostw Europy. Jej zdaniem faworytem jest Francja z ponad 20 proc. szansą na zwycięstwo. I tutaj panuje zgodność z bukmacherami, którzy również obstawiają zwycięstwo tej drużyny. Na drugim miejscu znalazła się Belgia (15,7%) a za nią Hiszpania (11,3%).

Jak będzie wyglądała sytuacja w poszczególnych grupach?

Grupa A. Miejsce od pierwszego do trzeciego zajmą Włochy, Turcja oraz Szwajcaria.

Grupa B. Wyjdą: Belgia, Dania i Rosja.

Grupa C. Awansują: Holandia, Ukraina i Austria.

Grupa D. Zakwalifikują się Anglia i Chorwacja.

Grupa E. Hiszpania i Polska.

Grupa F. Wyjdą: Francja, Portugalia i Niemcy.

Polska na Euro 2020?

Niestety występ naszej reprezentacji nie ma być zbytnio udany. Zdaniem maszyny Polska odpadnie po meczu z Chorwacją w 1/8 finału. Przegrana 2-1 po dogrywce.

Pozostaje trzymać kciuki za naszych piłkarzy i łudzić się, że maszyna jest jednak omylna i reprezentacji uda się dotrzeć dużo dalej.