"Droga na skróty to czasem droga bez powrotu"

Te słowa słyszy komisarz Adam Kruk, główny bohater słuchowiska. Ten niezwykle doświadczony śledczy boryka się z własnymi problemami, a w jego pokręconej psychice siedzi bestia, którą musi bezustannie tłumić.

Słuchowisko Storytel to zrealizowana z rozmachem wersja przygód Adama Kruka. Doskonały kryminał z akcją osadzoną ponownie na Podlasiu. Tym razem policjant musi zmierzyć się z bardzo zagmatwaną sprawą okaleczonej dziewczyny i zaginięcia jej brata. Z czasem, Kruk dochodzi do wniosku, że zaginiony chłopiec nigdy nie istniał.

 

W tle mistycyzm i wciąż żywe w tym regionie ludowe wierzenia. Okazuje się, że sprawa prowadzona przez Kruka może mieć związek z przemytem narkotyków, a także z tajemniczymi Śpiewającymi, których boją się okoliczni mieszkańcy, a których głosy niekiedy przynosi wiatr.

"Kruk. Słuchowisko" to oryginalna historia napisana przez scenarzystę serialu telewizyjnego, Jakuba Korolczuka, oraz pisarkę Aleksandrę Zielińską. Akcja produkcji Storytel rozgrywa się tuż przed wydarzeniami z 2. sezonu, ale stanowi samodzielną fabułę - nową sprawę Kruka, tym razem zainicjowaną przez wydarzenie, w którym udział brała jego ciężarna żona, Anna. Pomoc przypadkowo spotkanej na drodze rannej dziewczynie okaże się odkryć tajemnice skrywane przez lokalną społeczność, a przed Krukiem postawi przeciwnika, który zdolność manipulowania innymi udoskonalił do perfekcji

"Kruk. Słuchowisko" powstało jako uzupełnienie serialu produkcji Canal +. Jego wielbiciele z pewnością wiedzą, że drugi sezon serialu "Kruk. Czorny Woron nie śpi", pojawi się na początku wakacji. Jego premierę zaplanowano na 9 lipca. Tak więc teraz jest doskonały moment, żeby wsłuchać się w cudownie opowiadaną przez narratorów historię Kruka z Podlasia.

"Serial "Kruk. Szepty słychać po zmroku" zadebiutował w 2018 roku i z miejsca podbił serca widzów oraz krytyków. Produkcja zdobyła dwie nagrody (Najlepszy Serial Dramatyczny oraz Najlepszy Scenariusz) na 24. edycji prestiżowego festiwalu Mediamixx.

W koprodukcji Storytel i Canal+ usłyszycie głosy wielu znanych polskich aktorów. Akcję przez nich prezentowaną okrasza znakomita muzyka w wykonaniu zarówno chóru, ale również współczesnych wykonawców, jak choćby Kwiat Jabłoni.