Początki implementacji sieci 5G było gorzej nie trudne… masowe sprzeciwy, konieczność organizowania badań wykazujących jej nieszkodliwość, podpalenia masztów i wiele innych. Wydaje się, że ostatnio sytuacja nieco się uspokoiła, a w kolejnych krajach sieć 5G nabiera rozpędu - wystarczy spojrzeć tylko na Polskę, gdzie już podobno co 3 mieszkaniec jest w jej zasięgu.

Bardzo dobrze sytuacja wygląda również w Stanach Zjednoczonych, gdzie jeden z dostawców, T-Mobile, postanowił uczcić swój sukces w zakresie 5G nowymi liniami piwa i ginu o wiele mówiących nazwach 5Ginger Beer i 5Gin. - T-Mobile serwuje już 5G do 300 mln osób i liczba ta ciągle rośnie. Żeby to uczcić, zamknęliśmy ducha sieci w Ultra Capacity #5Gin i bezalkoholowym Extended Range #5GingerBeer - czytamy w opisie filmyu zapowiadającego trunki na YouTube.

W tym celu podjęło się współpracy z bardziej doświadczonymi w temacie przedsiębiorstwami, i tak za stworzenie Ultra Capacity 5Gin odpowiada firma Heritage Distilling Company, a konkretniej trunek bazuje na jej Heritage Elk Rider Gin i zawiera „wyszukaną kombinację składników pochodzenia roślinnego połączoną w specjalnym procesie destylacji". Gin zawiera 47% alkoholu, został zamknięty w czarnej butelce klasy premium, a jego nietypowa etykieta z pewnością zwraca na siebie uwagę.

Miłośnicy lżejszych trunków (a konkretniej piw bezalkoholowych, bo z takim właśnie mamy do czynienia) powinni zaś zwrócić uwagę na Extended Range 5Ginger Beer, dostępny w tradycyjnych 6-pakach, za którego stworzenie odpowiada Jones Soda Co.

Oba napoje wchodzą do sprzedaży już dziś i są do kupienia w cenie 30 USD za butelkę ginu i 10 USD za 6-pak piwa - oferta jest limitowana, więc lepiej się pospieszyć. Przypominamy, że to nie pierwsza podobna współpraca T-Mobile, bo w zeszłym roku operator połączył siły ze słynną Betty Crocker (postać fikcyjna używana w kampaniach reklamowych żywności i przepisów), w efekcie czego na rynek trafiło ciasto w proszku Supercharged 5G.