Tak, dobrze wiemy, że Steam organizuje podobne wyprzedaże co najmniej kilka razy do roku, ale jakimś cudem gracze ciągle chętnie biorą w nich udział - tym razem również doszło do chwilowej awarii serwerów firmy, które nie wytrzymały napływu chętnych, chcących sprawdzić aktualne promocje. Ale spokojnie, wcale nie trzeba się spieszyć, bo promocja potrwa aż do 8 lipca, a dostępne gry nie będą się w żaden sposób zmieniały, więc mamy dużo czasu na poszukiwania.

A żeby nam je ułatwić, Valve podzieliło promocyjne tytuły pod względem gatunku, a całość ubarwiło nowym specjalnym wydarzeniem w stylu opowiadania bohaterskiej historii: - Oczywiście jesteś bohaterem. Każdy tak mówi. Ale bohaterem jakiego rodzaju? Tegoroczna letnia wyprzedaż nie jest zwykłą superwyprzedażą z dużymi zniżkami – za chwilę zmierzysz się z szeregiem krótkich historii, a każda z nich zakończy się wyborem, który pomoże nakreślić, jakiego rodzaju bohaterem jesteś.

- Wybierz jedno z dwóch możliwych działań w każdej z czternastu opowieści z serii „Weź los w swoje ręce", które odkryjesz podczas wyprzedaży, i otrzymaj animowaną naklejkę stanowiącą pamiątkę twojej decyzji.

Po ukończeniu każdej opowieści otrzymasz jedną z pięciu unikalnych odznak odzwierciedlających twoje wybory. Zacznij więc wybierać! Wszystkie przedmioty muszą zostać odebrane przed 8 lipca 2021 roku do 19:00 czasu polskiego, kiedy to zakończy się letnia wyprzedaż.

Wracając jednak do sedna, czyli gier w promocyjnych cenach, to znowu są ich tysiące, więc każdy znajdzie dla siebie coś, przy czym spędzi gorące wakacyjne miesiące. Naszym zdaniem warto zaś zwrócić uwagę na świetne dwuosobowe A Way Out za 29,97 PLN lub It Takes Two za 134,92 PLN, mocno już poprawione i połatane Cyberpunk 2077 za 133,33 PLN, pełne adrenaliny Forza Horizon 4 za 107,49 PLN, zawsze przydatne do spotkań z kumplami Mortal Kombat 11 za 59,99 PLN czy Red Dead Redemption 2 za 167,43 PLN - tylko nie przyznawajcie się nikomu, że jeszcze w to nie graliście :)