Cóż, to się wkrótce zmieni, ponieważ Instagram stopniowo wprowadza tę funkcjonalność, a niektórzy użytkownicy donoszą, że już ją mają.

W zeszłym miesiącu programista i informator Alessandro Paluzzi napisał na Twitterze, że ta funkcja jest testowana wewnętrznie. Jednak Instagram potwierdził ją dopiero teraz.

Na podstawie wczesnych zrzutów ekranu można wywnioskować, że użytkownicy Instagrama będą mogli przesyłać wiele zdjęć, edytować je i stosować do nich filtry bez konieczności przełączania się na aplikację mobilną.

W 2013 roku współzałożyciel Instagrama, Kevin Systrom, powiedział: „Nie oferujemy możliwości przesyłania z Internetu, ponieważ Instagram polega na tworzeniu zdjęć w ruchu, w prawdziwym świecie, w czasie rzeczywistym".

Od tamtego czasu wiele się jednak zmieniło i każdy, kto obecnie używa tej platformy wie, że większość twórców z Instagrama edytuje wiele treści za pomocą profesjonalnych narzędzi na swoich komputerach, a dopiero po tym przesyłają je na telefony w celu dodania do serwisu.