Rezultatem współpracy naukowców z Uniwersytetu Otago i Wielkiej Brytanii jest urządzenie odchudzające o nazwie DentalSlim Diet Control, które utrzymuje osoby na diecie wyłącznie płynnej, zapobiegając otwieraniu ust szerzej niż 2 mm.

W przeciwieństwie do starszej metody, polegającej na mocowaniu drutów do implantów lub aparatów ortodontycznych, DentalSlim oferuje „urządzenia magnetyczne i niestandardowe śruby blokujące". Mocuje się go do pierwszych zębów trzonowych za pomocą cementu ortodontycznego, a użytkownicy otrzymują silikonowe ochraniacze na policzki.

Naukowcy twierdzą, że DentalSlim nie zakłóca oddychania ani mowy użytkownika i jest mniej inwazyjny i niebezpieczny niż poprzednia metoda okablowania szczęki, która często prowadziła do chorób dziąseł i stałych ograniczeń ruchu szczęki.

Jednym z najniebezpieczniejszych elementów poprzedniej metody było ryzyko zadławienia się, jeśli użytkownik zwymiotował. DentalSlim pozwala uniknąć tego niebezpieczeństwa, zapewniając użytkownikom narzędzie odblokowujące, które zawsze noszą przy sobie. Co ciekawe, okazuje się, że nie jest ono używane do oszukiwania.

Co prawda metoda wygląda dość przerażająca, ale ponoć w niektórych wypadkach jest jedyną skuteczną.