Honda Prologue to zupełnie nowy elektryczny SUV, który ma trafić na rynek na początku 2024 roku. Honda twierdzi, że będzie bardzo konkurencyjna dzięki jakości i funkcjonalności, czyli cechom, do jakich przywykli klienci tej firmy.

Po Prologue pod koniec 2024 r. pojawi się całkowicie elektryczny SUV Acura. Obie platformy będą wykorzystywać technologię akumulatorów Ultium firmy General Motors, na mocy partnerstwa ogłoszonego po raz pierwszy w połowie 2018 r.

Więcej informacji na temat Hondy Prologue zostanie udostępnionych w nadchodzących miesiącach.

W kwietniu Honda zapowiedziała, że do 2030 r. pojazdy elektryczne zasilane bateriami i ogniwami paliwowymi będą stanowiły 40 procent sprzedaży w Ameryce Północnej. Oczekuje się, że do 2035 r. liczba ta wzrośnie do 80 procent, a w 2040 r. osiągnie 100 procent.

Producent samochodów ujawnił ponadto, że ma ambitny plan wprowadzenia na rynek serii modeli elektrycznych. Ma się to stać w drugiej połowie tej dekady. Będą one oparte na całkowicie nowej platformie pojazdów elektrycznych Hondy o nazwie e:Architecture i zostaną wprowadzone najpierw w Ameryce Północnej, a następnie trafią na inne rynki.