Jakiś czas temu informowaliśmy, że American Heart Association Researchers ostrzega osoby korzystające z rozruszników serca przed stosowaniem akcesoriów Apple MagSafe, bo te mogą być dla nich niebezpieczne.

Przypominamy, że MagSafe to nowy system akcesoriów Apple do łatwego podłączania i szybszego ładowania bezprzewodowego, gdzie możemy wybierać między portfelem, ładowarkę, uchwytem samochodowym i innymi dodatkami do smartfonów giganta z Cupertino. I choć sam pomysł wydaje się udany i zyskał już oddane grono fanów, to jak się okazuje nie wszyscy powinni z niego korzystać.

Co więcej, Apple początkowo zapewniało, że w porównaniu z poprzednimi generacjami, iPhone 12 nie stwarza większego ryzyka zakłóceń magnetycznych, to badania sugerowały jednak dużą ostrożność, wobec czego koncern nie mógł pozostać obojętny.

Bo testy na pacjentach nie kłamią i jeśli korzystamy z takiej terapii wspomagania pracy naszego serca, to lepiej nie ryzykować i darować sobie korzystanie z MagSafe, a także… co najmniej kilku innych urządzeń Apple, które właśnie trafiły na oficjalną listę.

Gigant z Cupertino poinformował, że osoby korzystające z rozruszników serca i innych urządzeń medycznych nie powinny korzystać z iPhone’ów 12 i akcesoriów MagSafe, a także słuchawek AirPods, inteligentnego zegarka Apple Watch, HomePods, tabletów iPad, komputerów Mac i niektórych produktów Beats.

Myślicie, że tym razem to przegięcie w drugą stronę? Okazuje się, że nie, bo choć niemal wszyscy producenci korzystają w elektronice z magnesów, to Apple jest jednym z wiodących w tym zakresie, dlatego najpewniej woli się ubezpieczyć na wypadek jakichś pozwów i innych podobnych sytuacji.

Lista Apple pokazuje również, jak poważnym problemem może być dla osoby z rozrusznikiem wybór nowych urządzeń, bo skoro potencjalnie szkodliwe mogą być smartfony, słuchawki, tablety i wiele innych, to z czego korzystać?

Zawsze warto podpytać w temacie lekarza i liczyć na to, że będzie dobrze dokształcony, a poza tym można mieć nadzieję, że producenci sami stworzą odpowiednią klasyfikację, dzięki której wiadomo byłoby, czego lepiej unikać, a co możemy użytkować bezpiecznie.