Możemy więc liczyć na obecność nie tylko najlepszych polskich wykonawców, którzy wracają do koncertowania, ale na spotkania z artystami, pokazy filmowe, pyszne jedzenie, strefy aktywnego wypoczynku, chilloutu oraz na strefę dla dzieci.

W ciągu dwóch dni trwania imprezy w Białymstoku przez festiwalową scenę przewinie się wielu najlepszych polskich wykonawców.

Podczas pierwszego dnia festiwalu (10 lipca)  na scenie wystąpią:

Paweł Domagała - 16 czerwca 2018 wydał singiel „Weź nie pytaj", który stał się ogólnopolskim hitem i zdobył tytuł Przeboju roku 2018 RMF FM, a zrealizowany do niego teledysk został odtworzony ponad 100 mln razy w ser

wisie YouTube. Utwór umieścił na swoim drugim albumie studyjnym pt. 1984, który wydał w 2018. Płytę promował jeszcze kilkoma singlami, w tym piosenkami „Wystarczę ja" i „Czasami".

Muniek i Przyjaciele - to akustyczna odsłona koncertów w wykonaniu Zygmunta „Muńka" Staszczyka, lidera formacji T. Love. W tym projekcie, na gitarach akustycznych towarzyszą Muńkowi: Cezariusz Kosman oraz Janek "Jahlove" Pęczak z T.Love. Muniek i Przyjaciele to odskocznia od głośnego, rockowego grania.

Paulina Przybysz - znana jest przede wszystkim z występów w zespole Sistars, w którym śpiewała wraz z siostrą Natalią. W 2006 roku rozpoczęła solową działalność artystyczną. 11 lutego 2008 ukazała się solowa płyta Pauliny pod pseudonimem Pinnawela, zatytułowana „Soulahili".

Organek – po występach z zespołem Sofa w 2013 powołał zespół pod nazwą Ørganek. Rok później nakładem wytwórni muzycznej Mystic Production ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany „Głupi". Pierwszy singel z płyty, piosenka „Kate Moss" dotarła na pierwsze miejsce listy przebojów NRD – Najlepsza Rockowa Dwudziestka radia Eska Rock.

Jan Rapowanie – zadebiutował w 2017 roku utworem „Tańczę", nagranym w ramach projektu SB Starter. W 2018 roku raper podpisał kontrakt wydawniczy z wytwórnią SB Maffija Label. Rok później jego album „Plansze" (produkcja: Nocny) uzyskał status złotej płyty. W plebiscycie Popkillery 2019 raper uzyskał tytuł Odkrycia Roku 2018.

Podczas drugiego dnia (11 lipca) zagrają:

Baasch - w 2013 r. skomponował muzykę do filmu „Płynące wieżowce". Przedtem wydał EP-kę „Simple Dark Romantic Songs". W 2014 roku Baasch podpisał kontrakt z wytwórnią Nextpop Songwriters’ Label. W marcu 2015 roku, pod szyldem tej wytwórni ukazał się długogrający debiutancki krążek Baascha pt. „Corridors".

Baranovski – Wojciech Baranowski w 2018 rozpoczął karierę solową, przybierając pseudonim Baranovski. 31 stycznia wydał pierwszy utwór „Mamo", a miesiąc później – debiutancki singiel „Dym", z którym dotarł do 21. miejsca AirPlay – Top, będącego zestawieniem najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. 21 maja zaprezentował drugi singiel „Hey", 22 sierpnia – trzeci singiel „Luźno", który dotarł do 10. miejsca w zestawieniu AirPlay – Top, a 17 stycznia 2019 – czwarty singiel „Zbiór". Piosenki umieścił na debiutanckim, solowym albumie studyjnym pt. Zbiór, którego premiera odbyła się 25 października.

Margaret - zadebiutowała na rynku fonograficznym w 2013 minialbumem All I Need. EP-ka promowana była przez singel „Thank You Very Much", który notowany był na oficjalnych listach sprzedaży w Austrii, Niemczech i we Włoszech. Piosenka była także trzecim najlepiej sprzedającym się utworem w Polsce w 2013.

Artur Rojek - w 1992 przy Miejskim Domu Kultury w Mysłowicach założył zespół The Freshmen, któremu z czasem zmieniono nazwę na Myslovitz. Był gitarzystą i wokalistą zespołu, a także autorem tekstów i kompozytorem muzyki. W 2012, po nagraniu ośmiu albumów studyjnych, opuścił zespół. 4 kwietnia 2014 nakładem wytwórni muzycznej Kayax wydał debiutancki solowy album studyjny pt. „Składam się z ciągłych powtórzeń".

Sokół - zdobył rozpoznawalność występami w grupie muzycznej WWO, której był współzałożycielem. Znany również jako Nocny Narrator – polski raper, a także przedsiębiorca i dziennikarz radiowy. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

Co więcej, w tym roku na terenie Białystok New Pop Festival pojawi się strefa Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, gdzie na uczestników festiwalu czekać będą liczne animacje, konkursy i strefa edukacyjna, w ramach której poruszany będzie bardzo ważny temat ochrony klimatu. Uczestnicy będą mogli sprawdzić swoją formę na urządzeniu treningowym, nauczą się tworzyć ekologiczne kosmetyki i dowiedzą, w jaki sposób - za sprawą drobnych codziennych zmian - dbać o środowisko dla nas i kolejnych pokoleń.

Białystok New Pop FestivalBiałystok New Pop Festival Plakat z imprezy

Bilety na festiwal są do nabycia w dwóch wariantach. Można zdecydować się na 2-dniowy karnet w cenie 85 PLN albo bilet na pojedyncze dni w cenie 49 PLN.