Guinness 130 kalorii

Popularne irlandzkie piwo ma także wielu wielbicieli w Polsce. Jeśli chodzi o kalorie, to jak się za chwilę okaże, całkiem dobry wybór.

Heineken 140 kalorii

Bardziej kaloryczny jest holenderski Heineken, choć różnica nie jest wielka. Jeśli więc ktoś preferuje jasne piwa, zapewne nie przejmie się dodatkowymi 10 kaloriami.

Budweiser 150 kalorii

O markę Budweiser od lat toczy się spór między Amerykanami a Czechami. Nie wiadomo, o które konkretnie piwo chodziło dziennikarzom "Daily Mail".

W Polsce większą popularnością cieszy się chyba jednak to zza południowej granicy. Tak czy inaczej trzeba założyć, że jedno i drugie ma sporo kalorii. Jeśli więc dbacie o linię, to lepiej z nim nie przesadzajcie.

Wino białe i czerwone 150 kalorii

Klasyczne wina, takie jak Merlot, Pinot Noir czy Chardonnay mają po ok. 150 kalorii w porcji. No cóż, winogrona to jedne z bardziej kalorycznych owoców.

Wino deserowe 170 kalorii

Im winogrona słodsze, tym więcej mają kalorii. Podobnie jest z winami.

Cydr 170 kalorii

Jak nie piwo i nie wino, to może cydr? Jednym z dostępnych brytyjskich cydrów w polskich lokalach jest Strongbow Gold Apple. Taka przyjemność to 170 kalorii.

Mrożona Margarita 340 kalorii

Jednym z popularniejszych drinków jest Margarita, a w gorące lato szczególnie w wersji mrożonej. Trzeba się jednak liczyć z tym, że wraz z tym koktajlem przyjmiemy sporo kalorii.

Red Lobster Manhattan 160 kalorii

Jeśli mamy ochotę na drinka, to lepiej poprosić o Manhattan. Mieszanka whisky, wermuta i gorzkiej wódki to w tym wypadku opcja "light".

Baileys Irish Cream 140 kalorii

Słodki likier pije się zazwyczaj w niedużych ilościach. Jednak ma on w sobie tyle cukru, że nawet niewielka ilość oznacza sporo kalorii.

Gin, rum, tequila, vodka, whisky 100 kalorii

Klasyka okazuje się najmniej kaloryczna. Pod warunkiem jednak, że nie uzupełnimy jej dodatkiem coli albo innego słodkiego napoju.