Za oprawę muzyczną odpowiadają czołowi przedstawiciele polskiej sceny muzycznej. Na festiwalu zobaczymy między innymi takich wykonawców jak: Miuosh, Organek, Muniek i Przyjaciele, Jan Serce, Sorry Boys, Krzysztof Zalewski, Maria Peszek, Kwiat Jabłoni, Pezet.

Piątek (13 sierpnia) na scenie zobaczycie wymienione gwiazdy oraz Miuosh, Jan Serce, Sorry Boys:

Muniek i Przyjaciele – to akustyczna odsłona koncertów w wykonaniu Zygmunta „Muńka" Staszczyka, lidera formacji T. Love. W tym projekcie, na gitarach akustycznych towarzyszą Muńkowi: Cezariusz Kosman oraz Janek "Jahlove" Pęczak z T.Love. Muniek i Przyjaciele to odskocznia od głośnego, rockowego grania. Repertuar trasy koncertowej projektu Muniek i Przyjaciele to wybór różnych piosenek autorstwa Muńka - zarówno utworu z dyskografii T-Love, jak i z solowej kariery wokalisty, także z najnowszej płyty "Syn miasta". Pomysł na cykl koncertów pod szyldem Muniek i Przyjaciele powstał w 2018 roku, kiedy to frontman T-Love postanowił zrezygnować na jakiś czas z wielkich, głośnych widowisk rockowych na rzecz bliższych spotkań z fanami podczas kilkunastu klubowych występów w kameralnej atmosferze. Pomysł Muńka szybko zyskał duży rozgłos, a na początku marca 2021 ukazał się album, będący zapisem z trasy koncertowej. Na płycie znalazły się nagrania takich przebojów jak: "King", "I Love You", "Bóg" oraz "Apaszem Stasiek był" w odświeżonych, akustycznych aranżacjach.

Organek – Tomasz Organek po występach z zespołem Sofa w 2013 powołał zespół pod nazwą Ørganek. Rok później nakładem wytwórni muzycznej Mystic Production ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany „Głupi". Pierwszy singel z płyty, piosenka „Kate Moss" dotarła na pierwsze miejsce listy przebojów NRD – Najlepsza Rockowa Dwudziestka radia Eska Rock.

Krzysztof Zalewski – Po zakończeniu promocji debiutanckiej płyty "Pistolet" do 2014 pracował jako instrumentalista innych wykonawców: Katarzyny Nosowskiej, Brodki oraz zespołów Nie-bo i Hey, ponadto był członkiem grup Japoto (2010–2012) i Muchy (2012–2014). Od 2013 ponownie nagrywa i występuje solowo, już pod własnym nazwiskiem. Od tego czasu wydał cztery albumy studyjne: "Zelig" (2013), "Złoto" (2016), Zalewski śpiewa Niemena (2018) i Zabawa (2020). Ponadto w 2018 i 2019 był częścią supergrupy Męskie Granie Orkiestra, w ramach której nagrał przeboje „Początek" oraz „Sobie i Wam".

Sobota (14 sierpnia) na scenie zobaczycie wymienione gwiazdy oraz Clock Machine, Misia Furtak, Kirszenbaum, Arek Kłusowski, Pezet:

Margaret – zadebiutowała na rynku fonograficznym w 2013 minialbumem All I Need. EP-ka promowana była przez singel „Thank You Very Much", który notowany był na oficjalnych listach sprzedaży w Austrii, Niemczech i we Włoszech. W 2013 roku piosenka była także trzecim najlepiej sprzedającym się utworem w Polsce. Pod koniec 2015 wydała swój drugi album studyjny pt. Just the Two of Us, który nagrała z Mattem Duskiem. Płyta była notowana na 28. miejscu w zestawieniu OLiS i zdobyła status platynowej. W 2017 wydała kolejny album w karierze, Monkey Business, który był notowany na ósmym miejscu na polskiej liście sprzedaży OLiS. W 2018 z piosenką „In My Cabana" zajęła siódme miejsce w finale Melodifestivalen 2018. W 2019 wydała trzeci album pt. Gaja Hornby. Laureatka wielu nagród muzycznych, takich jak MTV Europe Music Awards, Kids’ Choice Awards, Eska Music Awards czy SuperJedynki. Zdobyła też wiele nominacji, m.in. do Fryderyków, Wiktorów i Telekamer. 

Baasch – Bartosz Schmidt w 2013 r. skomponował muzykę do filmu „Płynące wieżowce". Przedtem wydał EP-kę „Simple Dark Romantic Songs". W 2014 roku podpisał kontrakt z wytwórnią Nextpop Songwriters’ Label. W marcu 2015 roku, pod szyldem tej wytwórni ukazał się długogrający debiutancki krążek Baascha pt. „Corridors". Utwory Baascha zremiksowali m.in. Zamilska, Agim, czy Mooryc.

Maria Peszek – w 2005 roku rozpoczęła karierę muzyczną, tworząc widowisko muzyczne i płytę "Miasto mania". Trzy lata później nagrała album "Maria Awaria". Obie płyty zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez krytyków i publiczność, czyniąc z Peszek jedną z najpopularniejszych artystek polskiej sceny alternatywnej. W 2012 roku wydała trzeci album studyjny pt. "Jezus Maria Peszek", który był kolejnym sukcesem zarówno artystycznym, jak i komercyjnym. Jej twórczość muzyczna charakteryzuje się kontrowersyjnymi tekstami i występami. Zadebiutowała w 1993 roku jako aktorka filmowa i teatralna. Występowała m.in. na scenie Teatru Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatru Studio i Teatru Narodowego w Warszawie. Ma na swoim koncie szereg kreacji filmowych, telewizyjnych i teatralnych, a także liczne role w spektaklach Teatru Telewizji. 

Niedziela (15 sierpnia) na scenie zobaczycie wymienione gwiazdy oraz Karaś/Rogucki, Król, Bartek Królik, Sanah, Shyness!:

Brodka – Wokalistka o niebanalnym pomyśle na siebie i wizerunek. Zasłynęła odważnymi coverami, a każda jej płyta zdobywa wiele nagród oraz statusy złotej i platynowej płyty. W 2004 wydała debiutancki album studyjny pt. "Album", który uzyskał status złotej płyty w Polsce. W 2006 wydała drugi album studyjny pt. "Moje piosenki". 20 września 2010 wydała trzeci album studyjny "Granda". 30 maja 2012 wydała cyfrowo trzeci minialbum "Lax", który nagrała w Red Bull Studio w Los Angeles, a jego producentem został Bartosz Dziedzic. EP-kę promowała singlami: „Varsovie", do którego powstał teledysk wyreżyserowany przez Antoniego Nykowskiego. 13 maja 2016 we współpracy z londyńską wytwórnią PIAS i Kayax, wydany został kolejny album  "Clashes".

Natalia Przybysz – polska piosenkarka i autorka tekstów, znana przede wszystkim z występów w zespole Sistars, którego była współzałożycielką. Od 2006 prowadzi solową działalność artystyczną. Od 2008 do 2021 wydała dwa albumy. W czerwcu 2016 wystąpiła na LIII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, podczas którego zaprezentowała utwór „Są na tym świecie rzeczy" w duecie ze Stanisławem Sojką, jak również solowo piosenkę „Ach, śpij kochanie" z repertuaru Eugeniusza Bodo. 1 września 2017 roku ukazał się jej kolejny album Światło nocne. Po dwóch latach, w październiku 2019 roku, wydała kolejny, szósty już solowy album Jak malować ogień. W 2009 została ambasadorką kampanii „Stop Malarii" organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż, a w 2010 – kampanii „Avon kontra rak piersi – Wielka Kampania Życia" propagującej profilaktyczne badania wśród kobiet.

Kwiat Jabłoni – zespół tworzy rodzeństwo Katarzyna Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz (dzieci Kuby Sienkiewicza), a sama grupa oficjalnie funkcjonuje od marca 2018. 1 lutego 2019 ukazał się ich debiutancki album studyjny "Niemożliwe". W lutym tego roku ukazał się drugi album studyjny „Mogło być nic". W marcu 2019 zespół uplasował się na 3. miejscu w drugiej edycji plebiscytu Sanki 2019 na najciekawsze nowe twarze polskiej sceny muzycznej organizowanym przez „Gazetę Wyborczą", a w lipcu wystąpił na małej scenie na Pol’and’Rock Festival, gdzie ich koncertu słuchało kilka tysięcy osób. Występ na festiwalu zaowocował 29 listopada 2019 wydaniem albumu Live Pol’and’Rock Festival 2019 z zapisem ich koncertu. 

Jak łatwo można się domyślić po nazwie festiwalu, poza koncertami możemy liczyć na wydarzenia utrzymane w tematyce ekologicznej i zdrowego stylu życia. Na miejscu czekać będą więc warsztaty dla dzieci promujące ekologię, zajęcia sportowe. Ponadto spotkania z artystami, , a także kino festiwalowe z filmami muzycznymi i pyszne jedzenie z najlepszych food trucków.

Przewidziano także strefę przygotowaną przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, gdzie czekać będą animacje, konkursy, a także strefa edukacyjna nastawiona na temat ochrony klimatu.

Tematami przewodnim będą Europejski Zielony Ład oraz Europejski Rok Kolei, dzięki którym organizatorzy chcą zwrócić uwagę na to, jak ważny jest choćby świadomy wybór środka transportu.

Co warto podkreślić, Olsztyn Green Festival od lat cieszy się ogromną popularnością i podczas ostatniej edycji bawiło się tu 30 tysięcy osób, więc lepiej nie zwlekać z zakupem biletu.

Olsztyn Green FestivalOlsztyn Green Festival Organizator festiwalu

Do wejścia na teren festiwalu upoważniają karnet trzydniowy do nabycia w cenie 199 PLN albo karnety na pojedyncze dni w cenie 89 PLN za dzień (po 15 lipca będzie to odpowiednio 219 PLN i 99 PLN) - karnet dla dzieci do lat 12 dostępny jest w promocyjnej cenie 79 PLN.