Pamiętacie „Czarne Chmury", „Pana Wołodyjowskiego"? Seriale pełne pościgów, pojedynków szlachty, zajazdów, kuligów, uczt, spraw honorowych i zwad, które przecinało się ostrą szablą.

Oto produkcja, która przeniesie was do czasów, kiedy krew była tańsza od wina, a spory przecinało ostrzem szabli. Oto Rzeczpospolita szlachecka, rok 1608, Bieszczady – sławny warchoł i awanturnik Stanisław Stadnicki, zwany „Diabłem" wynajmuje zagończyka Jacka Dydyńskiego do załatwienia mokrej i gardłowej sprawy.

W rolach głównych zobaczycie Radosława Pazurę, Mateusza Banasiuka, Piotra Zawadzkiego, Michała Białeckiego, Antoniego Sałaja, Urszulę Nawrot i wielu innych wspaniałych aktorów.

 

Serial został osadzony w czasach Rzeczpospolitej szlacheckiej, która oszałamiała bogactwem strojów, broni i gorącokrwistych koni.

Realizowany w konwencji "easternu" - czyli awanturniczej opowieści łączącej elementy westernu oraz opowieści płaszcza i szpady. Doprawiony szczyptą magii i niezwykłości.

Sceny kręcono na malowniczym pograniczu Bieszczad i Pogórza Przemyskiego. Wśród zamków, pałaców i szlacheckich dworów, tajemniczych ruin i zbójeckich gniazd.

Sercem "Diabła Łańcuckiego" są widowiskowe pojedynki - unikatowa szkoła polskiej walki szablą - na piechotę i na koniu.