Wirtualny zasób nazwany Cyfrowa Miłość został sprzedany przez Martę Rentel (tak naprawdę nazywa się influencerka) na platformie Fanadise, która współpracuje już z kilkoma twórcami internetowymi, wśród których są Neffati Brothers, Zusje czy Justyna Gradek.

 

Transakcja została dokonana na 13 lipca. Teraz jest czas na jej sfinalizowanie i przekazanie praw do dzieła NFT nowemu właścicielowi.

- Miłość fizyczna, miłość platoniczna i miłość cyfrowa mogą być różne, ale każda z nich jest prawdziwa w taki sam sposób, jak wszystkie nasze myśli i uczucia. A cyfrowe znaczy wieczne. Przecież wszystko, co teraz jest digitalizowane, zostanie z nami do końca świata — fotki, filmy, wspomnienia, wszystko — pisze o swoim dziele Marti Renti.

NFT to inaczej unikalny, niewymienialny zasób cyfrowy, niemający swojego odpowiednika, oparty na blockchainie. Można go użyć np. w grze komputerowej czy jako podpis cyfrowy swoich dzieł w sieci.

Sprzedaż dzieł cyfrowych staje się ostatnio niezwykle popularna, a na aukcjach osiągają one niewyobrażalne ceny. Pisaliśmy już o Nyan Cat czy Disaster Girl. W Polsce kwota miliona złotych jest niewątpliwym rekordem.