Czarno-białe płócienne buty Converse i surowy wszechświat Owensa pełen modernistycznego minimalizmu i nowoczesnego luksusu istniały niezależnie od siebie, ale przez lata wyraźnie się ze sobą łączyły. To doprowadziło Owensa do wprowadzenia DRKSHDW SS14 RAMONES, przewrotnej interpretacji pierwszej koszykarskiej sylwetki Converse – Chuck Taylor All Star.

Współpraca marki Converse z Rickiem OwensemWspółpraca marki Converse z Rickiem Owensem Converse

„Kiedy myślę o Converse, mam przed oczami czarno-białe klasyczne Chuck Taylor i pokolenie punk rocka. To zawsze były filary mojej estetyki" – mówi Owens. „Nosząc kultowe Chuck’i utożsamiasz się z pokoleniem, które nie bało się eksperymentować. W kulturze punk rocka występuje dynamika pełna pewności siebie, co mnie bardzo pociąga."

TURBODRK Chuck 70 to kontynuacja praktyki Owensa polegającej na zabawie formą i odważnych eksperymentach. Jego najnowszy projekt całkowicie zmienia kształt buta – wydłużając język i przycinając palce powstaje coś zupełnie nowego – jedna z najodważniejszych sylwetek od Converse.

Współpraca marki Converse z Rickiem OwensemWspółpraca marki Converse z Rickiem Owensem Converse

„Kiedy widzę coś wszechobecnego, czuję, że musze to zniekształcić. Nie wiem o co w tym chodzi. Może to rodzaj młodzieńczego buntu. Możliwość zabawy formą to jeden z największych atutów modelu Chuck Taylor All Star" – mówi Owens.

Dzięki wspólnej chęci ciągłego rozwoju formy i funkcjonalności, współpraca Converse x Rick Owens DRKSHDW na nowo definiuje modele Converse w 2021 roku. Buty zaprojektowane we współpracy z projektantem pojawią się w sprzedaży na stronie converse.pl 27. lipca.