Mobilna fotografia przeszła w ostatnich latach daleką drogę i obecnie w przypadku flagowych modeli możemy już zapomnieć o kupowaniu klasycznych aparatów cyfrowych, bo te w naszych telefonach dają podobne efekty (a przynajmniej w przypadku amatorskiej fotografii).

Urządzenia z niższych półek cenowych również osiągając coraz lepsze efekty i już nie możemy się doczekać, żeby przekonać się, jak to będzie wyglądało za kilka lat.

Jak się dzisiaj dowiadujemy, może jednak nie chodzić wcale o więcej megapikseli czy liczbę sensorów, ale szkło wykorzystywane do tworzenia „wysp".

Corning poinformowało bowiem, że rozszerza swoją ofertę o  Gorilla Glass DX i  Gorilla Glass DX+ do ochrony modułów aparatów w smartfonach. Jak twierdzi firma, jej nowy produkt zaoferuje zwiększoną odporność na zarysowania i wytrzymałość, przy jednoczesnej poprawie wydajności optycznej przez przepuszczanie 98% światła.

 - Porysowane szkło na aparatach smartfona może negatywnie wpływać na zdjęcia. Dlatego przedstawiamy Corning Gorilla Glass z DX/DX+ dla ochrony sensorów urządzeń mobilnych - czytamy we wpisie na Twitterze, gdzie znalazło się też zdjęcie obrazujące problem.

Niestety producent nie zdecydował się na podanie jakichkolwiek szczegółów specyfikacji i na ten moment musi nam wystarczyć informacja, że wśród pierwszych klientów firmy znajduje się Samsung.