Nowy robot znany jako Dominator ustanowił właśnie Światowy Rekord Guinnessa, ustawiając 100 tysięcy kostek domino w nieco ponad 24 godziny. Ten został stworzony przez YouTubera i byłego inżyniera NASA, Marka Robera, przy pomocy dwóch studentów Stanford University i inżyniera oprogramowania, którzy poświęcili mu aż 5 lat pracy.

Grupa zaprogramowała ponad 14 tysięcy linijek kodu i wyposażyła urządzenie we wszystkie niezbędne akcesoria, by „przyjazny robot był superdobry w tylko jednej rzeczy, ustawianiu szybko tony kostek domino". 

I wygląda na to, że się udało, bo robot stawia 300 kostek jednocześnie, pracując przy tym 10 razy szybciej niż człowiek - wystarczą mu dwie godziny, żeby ustawić 9000 kostek. Ale jak to często bywa, sukces nie jest pracą jednoosobową, ale zbiorową i żeby Dominator mógł tworzyć takie piękne murale jak ten rekordowy, potrzebujemy pomocy, choćby w sortowaniu klocków w różnym kolorze.

Całość wygląda mniej więcej tak, że robot podchodzi do stacji załadunkowej, gdzie do jego podajników trafia od razu 300 klocków, które położy za jednym zamachem, więc downtime jest skrócony do minimum.

Wciąż nie możecie uwierzyć, że Dominator jest lepszy niż człowiek?

W takim razie obejrzyjcie filmik ze świadomością, że taki mural Super Mario Bros doświadczony 7-osobowy zespół ludzkich budowniczych domino tworzyłby… cały tydzień, a robot potrzebował 1 dnia!