Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że w związku z 25. rocznicą Tamagotchi, Bandai wprowadzi na rynek jego nową wersję - inteligentny zegarek o kultowym kształcie jajka, który oferuje kontrolę głosem i dotykiem, więc dzieci będą mogły głaskać wirtualnego zwierzaka, po prostu go dotykając.

Co więcej, nowa wersja zabawki zyskała nieco na praktyczności, bo Bandai wyposażyło ją w kilka funkcjonalności znanych z opasek fitnessowych czy inteligentnych zegarków, jak krokomierz, cyfrowy zegarek czy nawet możliwość słuchania muzyki. Premierę zaplanowano na listopad, ale wygląda na to, że nie będzie to jednostkowe wydarzenie…

Dziś dowiadujemy się bowiem, że na rynek zmierza też Tamagotchi inspirowane Gwiezdnymi wojnami, w którym zamiast zwierzątkiem opiekujemy się robotem R2-D2. Produkt jest efektem współpracy Bandai i Disney, więc Star Wars R2-D2 Tamagotchi będzie produktem oficjalnym, bezpiecznym i na dodatek wyposażonym w kilka ciekawych funkcji, których na próżno szukać w dostępnych na rynku „alternatywach".

Co jednak ciekawe, zabawka zachowuje oryginalny monochromatyczny wyświetlacz z lat 90., więc dla wielu użytkowników będzie to wzruszający powrót do przeszłości.

Tamagotchi będzie zamknięte w klasycznej obudowie w kształcie jajka, która nawiązuje oczywiście do wyglądu R2D2 i dostępna będzie w dwóch wersjach kolorystycznych: białej z niebieskimi detalami i niebieskiej z białymi detalami.

A żeby jeszcze mocniej pozostać w klimacie, nasz R2-D2 może nauczyć się 19 nowych umiejętności, jeśli oczywiście będziemy się nim dobrze zajmować… w innym wypadku zabiorą go nam Jawowie :)

- Gwiezdne wojny to marka ponadczasowa i fani są chętni do eksplorowania tego uniwersum, więc jesteśmy ogromnie podekscytowani, że możemy dostarczyć im doświadczenie Tamagotchi. R2-D2 Tamagotchi to epicka współpraca i nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy, jak fani marki zareagują na nasze urządzenie nie z tego świata - komentuje Takayoshi Oyama z Bandai.

Premiera specjalnego Tamagotchi została zaplanowana na 11 listopada, ale już dziś dostępne będzie w przedsprzedaży na Amazonie, więc czekamy na start preorderów i ceny.