Festiwal wywodzi się z projektu, który od dwóch lat jest obecny na polskiej scenie muzycznej jako trasa koncertowa. Pierwsza trasa odbyła się pod hasłem „Kobiece głosy mają moc" i była celebracją 100-lecia praw wyborczych kobiet. Druga edycja poświęcona była ekologii i walce o zrównoważony rozwój. Hasłem tegorocznej, 3. edycji jest „Girl power/od nowa"

Podobnie jak w poprzednich latach, dyrektorką artystyczną przedsięwzięcia jest Paulina Przybysz, która do udziału w projekcie zaprosiła niezwykłe artystki polskiej sceny muzycznej.

W dotychczasowych edycjach projektu na scenie wystąpiły m.in.: Kayah, Brodka, Katarzyna Nosowska, Edyta Bartosiewicz, Daria Zawiałow, Mela Koteluk. W tym roku na Wysokie Obcasy Stage w ciągu dwóch dni wystąpi 7 artystek ze swoimi występami, a 29 sierpnia, odbędzie się wspólny koncert coverów pod hasłem: „Girl power/od nowa", gdzie usłyszymy m.in. Paulinę Przybysz, Rosalie, Margaret, Anię Karwan, Monikę Borzym czy Kasię Lins.

Festiwal odbędzie się w dniach 28-29 sierpnia na Stadionie Zawiszy w Bydgoszczy. Women's Voices Bydgoszcz Festival bilety na koncerty wciąż w sprzedaży!

Artystki, które wystąpią podczas 3. edycji „Women's Voices" w tym roku zorganizowanej po raz pierwszy w formule festiwalu to:

Paulina Przybysz - znana również jako Lil'Sista i Pinnawela to urodzona 1985 roku w Warszawie polska piosenkarka i autorka tekstów. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Paulina Przybysz znana jest głównie dzięki zespołowi Sistars, w którym śpiewała razem z siostrą Natalią Przybysz. Razem z zespołem nagrali dwie studyjne płyty Siła sióstr oraz A.E.I.O.U.  Dzięki nim zdobyli wiele nagród i wyróżnień, w tym m.in. Fryderyki i Superjedynkę.

Paulina Przybysz od 2006 roku rozpoczęła karierę solową. 11 lutego 2008 na sklepowe półki trafiła jej solowa płyta, którą wydała pod pseudonimem  Pinnawela, zatytułowana była Soulahili. W 2009 roku płyta zdobyła nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album Roku HIP-HOP / R & B. 14 marca 2011 roku ukazał się drugi album solowy piosenkarki zatytułowany Renesoul. Jest absolwentką Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Emila Młynarskiego w klasie wiolonczeli. Współwłaścicielka wydawnictwa muzycznego oraz studia nagrań Penguin Records. Koncerty Pauliny Przybysz to za każdym razem duża dawka emocji. 

Na przestrzeni lat współpracowała z wieloma muzykami m. in. ze Stanisławem Soyką, Tomaszem Stańko, Krzysztofem Zalewskim, Grubsonem, Night Marks Electric Trio czy Envee. 

Rosalie - pochodzi z Berlina, ale znaczną część swojego życia spędziła w Poznaniu. Artystka wykonuje muzykę inspirowaną amerykańskim R&B i hip-hopu lat 80. i 90. oraz nowej elektroniki. Debiutancki singiel Rosalie, szybko zdobył popularność na serwisie YouTube. Wystąpiła m.in na Spring Break'u i Openerze. Wystąpiła gościnnie na kilku płytach innych artystów. W końcu nagrała EP-kę "ENUFF". W ostatni czasie Rosalie. dołączyła do grona artystów związanych z Alkopoligamia.com, czego efektem jest najnowszy klip do utworu "Pozwól".

Margaret - to polska piosenkarka i autorka piosenek. Jest jedną z najpopularniejszych artystek młodego pokolenia, a jej teledyski mają miliony wyświetleń na YouTube.

Margaret swoją przygodę z muzyką zaczęła w 2009 r., startując w programie "Szansa na sukces". Została laureatką jednego z odcinków. W 2010 r. działała w grupie Gosia Jamroży Project (lub Margaret J. Project), z którą nagrała kilka piosenek. W 2011 r. założyła bloga gdzie prezentowała swoje stylizacje. Jej oryginalność została doceniona m.in. przez producentów i jury programu "Moda z bloga", emitowanego na TVN Style. W 2011-2012 r. aktywnie prowadziła bloga, publikując ponad 100 wpisów rocznie. Od 2013 r. skupia się głównie na muzyce.

Debiut Margaret odbił się szerokim echem w mediach. Singiel "Thank you very much" ukazał się w lutym 2013 roku. Utwór napisali i skomponowali Thomas Karlsson i Joakim Buddee. Kilka miesięcy później ukazał się kolejny singiel wokalistki "Tell Me How Are Ya". Niedługo po premierze singla wzięła udział w Bałtyckim Festiwalu Piosenki - zajęła 2. miejsce. Minialbum "All I need", na którym znalazło się sześć piosenek, trafił do sprzedaży również latem 2013 roku. W Sylwestra tego samego roku była jedną z gwiazd Sylwestrowej Mocy Przebojów w Gdyni.

Po debiucie Margaret w 2013 r., kolejne lata zaowocowały kolejnymi osiągnięciami w branży muzycznej. W lutym 2014 r. otrzymała nominację do Wiktorów oraz Kids' Choice Awards. Jej utwór "Thank you very much" został wykorzystany w filmie "Wkręceni". Wydała kolejny singiel "Wasted", notowany na 6. miejscu na liście najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Latem 2014 r. nagrała utwór "Start a Fire", który był oficjalnym hymnem Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Singel znalazł się ponadto na 10. miejscu listy AirPlay.

Ania Karwan - to artystka znana szerzej jako finalistka programu „The Voice of Poland" z 2016 roku, w którym okrzyknięto ją wschodzącą divą polskiej sceny muzycznej.

Imponuje charyzmą i skalą głosu. Wrażliwa, hyper muzykalna i bardzo kreatywna w studiu. Jest artystką świadomą, która potrafi zbudować piosenkę od początku do końca wywołując ciarki na plecach. Na scenie obecna jest od kilkunastu lat, z powodzeniem grając koncerty w Polsce i za granicą oraz współpracując z czołówką polskich artystów. Jej głos od lat można usłyszeć też w licznych produkcjach filmowych i serialowych.

Monika Borzym - to polska wokalistka jazzowo-soulowa. Debiutowała w Sali Kongresowej podczas Jazz Jamboree 2009, występując na specjalne zaproszenie Michała Urbaniaka. Droga muzyczna artystki rozpoczęła się od klasy fortepianu w Szkole Muzycznej w Warszawie. Następne etapy edukacji muzycznej to Z.P.S.M im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz podróż za ocean, gdzie artystka zdecydowała się porzucić fortepian na rzecz swojego głosu. Śpiewała w chórach i różnych zespołach w John Jersey High School. Wokalistka jest stypendystką jednej z najbardziej znanych szkół jazzowych – University of Miami Frost School of Music. Bilety Monika Borzym ma w swoim dorobku fonograficznym trzy studyjne albumy: Girl Talk (2011), My Place (2013) oraz Back to the Garden (2016).

Kasia Lins - właściwie Katarzyna Zielińska to urodzona w Poznaniu pianistka, piosenkarka, autorka tekstów i muzyki. Tworzy muzykę na pograniczu soulu i popu.

Edukację muzyczną zaczęła w wieku siedmiu lat w klasie fortepianu kontynuując ją później na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. W 2013 roku ukazał się jej debiutancki album „Take My Tears" wydany przez wytwórnię Evosound. Płyta pojawiła się też w Japonii, Chinach, Niemczech i USA. Jej kolejny album "Wiersz Ostatni" stworzyła we współpracy z Michałem Lange i Karolem Łakomcem, którzy byli współkompozytorami. W 2019 roku została dwukrotnie nominowana do nagrody Fryderyki w kategorii Album Roku

Informujemy, że festiwal odbędzie się przy zachowaniu obowiązujących wymogów sanitarnych. Na festiwal mogą wejść zarówno zaszczepieni jak i niezaszczepieni. Liczba miejsc ograniczona.