Amigę 500 wprowadzono do sprzedaży w styczniu 1987 roku, a dzięki 16/32-bitowemu procesorowi, 512 KB pamięci RAM oraz niesamowitej grafice i dźwiękowi – jak na tamte czasy – stała się ona najlepiej sprzedającą się Amigą.

Jak sama nazwa wskazuje, THEA500 Mini Retro Games bazuje na Amidze 500. Zawiera 25 wbudowanych gier, z których dwanaście zostało potwierdzonych, a  są to: Alien Breed 3D, Another World, ATR: All Terrain Racing, Battle Chess, Cadaver , Kick Off 2, Pinball Dreams, Simon The Sorcerer, Speedball 2: Brutal Deluxe, The Chaos Engine, Worms: Director's Cut i Zool: Ninja Of The ‘’Nth’’ Dimension.

Wspaniale będzie zobaczyć Chaos Engine, Another World i Speedball 2. Mamy nadzieję, że North & South, Sensible World of Soccer i Syndicate znajdą się wśród pozostałych 13 niezapowiedzianych tytułów. The Secret of Monkey Island byłby również mile widzianym dodatkiem, jeśli Retro Games uda się zabezpieczyć prawa.

Nawet jeśli na liście brakuje niektórych z Twoich ulubionych amigowych klasyków, to nie ma się czym przejmować. Użytkownicy mogą ładować własne gry przez USB, a komputer ma pełną obsługę WHDLoad, pozwalającą na instalację gier amigowych, które pierwotnie były dostępne na kilku dyskietkach 3,5 cala, na twardy dysk.

Kupujący otrzymają oryginalną dwuprzyciskową mysz wraz z nowo zaprojektowanym 8-przyciskowym precyzyjnym gamepadem. Sama klawiatura nie działa, ale w razie potrzeby możesz podłączyć standardową klawiaturę od komputera. Komputer zadziała w 50 Hz lub 60 Hz w 720p przez HDMI, jest wyposażony w wiele opcji skalowania i ma filtr CRT przeznaczony dla nostalgicznych graczy.

 

THEA500 Mini będzie kosztować 139,99 dolarów i ma trafić do sprzedaży na początku 2022 roku.