Clio to samochód, któremu trudno się oprzeć

Dynamiczny profil, zmysłowe linie nadwozia, wyprofilowane linie boczne oraz linia świateł z oświetleniem Full LED. Już od pierwszego spojrzenia, Clio uwiedzie Cię swoim stylem. Samochód zyskał nowoczesny i uwodzicielski styl dzięki metalizowanemu lakierowi Pomarańczowy Valencia.

Piękne i bogato wyposażone wnętrze

Clio proponuje od nowa zaprojektowane wnętrze, zapewniające maksymalny komfort pasażerom oraz większą przestrzeń. Nowy kokpit pozwala kierowcy przejąć całkowitą kontrolę nad działaniem systemów, a które wyposażono samochód. Dzieje się to w bardzo prosty, intuicyjny sposób. Wszystko dzieje się na dużym, ekranie dotykowym o wysokiej rozdzielczości i przekątnej do 9,3". Poza tym Clio wspiera swojego właściciela w codziennych sytuacjach, a jednym z najlepszych przykładów jest choćby: indukcyjna ładowarka do smartfonów.

Wygodne fotele sprawiają, że wszyscy pasażerowie podróżują w komfortowych warunkach, a powiększone wnętrze daje więcej przestrzeni i przyjemności z przebywania w środku.

Renault ClioRenault Clio Renault

System MULTI-SENSE umożliwia dalsze dostosowanie do potrzeb użytkownika, poprzez 3 tryby jazdy i 8 kolorów oświetlenia wnętrza.

Bagażnik? Niewielkie Clio zaskoczy Cię pojemnością bagażnika. Aż 391 litrów, zapewnia największą pojemność w swojej kategorii.

Bezpieczeństwo i systemy wspierające kierowcę

Renault Clio uzyskało niezwykle prestiżową ocenę 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa. Samochód został przetestowany przez Euro NCAP zgodnie z nowym, zaostrzonym protokołem, który obowiązuje od 2018 roku. Mimo wygórowanych oczekiwań samochód otrzymał maksymalną ocenę i najwyższe wyniki spośród wszystkich modeli oferowanych aktualnie na rynku.

6 poduszek powietrznych, ABS ze wspomaganiem nagłego hamowania, kamera i radar, które są niezbędne do działania systemu kontroli pasa ruchu, system utrzymywania pasa ruchu, funkcji rozpoznawania znaków drogowych i systemu kontroli bezpiecznej odległości. Ponadto regulator/ogranicznik prędkości, system ostrzegania o nie zapiętych pasach bezpieczeństwa również na tylnych miejscach oraz funkcja połączenia alarmowego eCall w razie wypadku. Przednie reflektory w 100% LED, automatycznie włączane światła oraz wewnętrzne lusterko wsteczne z ustawieniami dzień/noc zapewniają optymalną widoczność. Jak widzicie, wyliczanka jest długa, a wszystko to jest wyposażeniem standardowym!

Renault CLIORenault CLIO Renault

Clio zostało zaprojektowane na modułowej platformie Aliansu CMF-B. Ma optymalną konstrukcję nadwozia, zmienioną konstrukcję siedzeń i pasy bezpieczeństwa z pirotechnicznymi napinaczami i ogranicznikiem napięcia, które zapewniają świetne trzymanie niezależnie od postury i zajmowanego przez użytkownika miejsca. Renault jest ambasadorem technologii Fix4sure, która gwarantuje doskonałe przytrzymanie ciała użytkownika i uniknięcie tzw. nurkowania. Przestronna kabina Clio ułatwia instalację wszystkich dostępnych na rynku modeli fotelików dla dzieci z przodu lub na tylnych miejscach dzięki systemowi Isofix i I-size. Pomyślano również o ochronie głowy pasażerów na tylnych miejscach w razie zderzenia bocznego.

Silniki, jakie można wybrać dla Clio

Renault przygotowało 3 wersje silnika benzynowego: 90, 100 i 140 KM. Na silniku 100 KM wykonuje się fabryczną instalację LPG, to zdecydowanie obniża koszty jazdy.

Ponieważ Renault od dość dawna lansuje też rozwiązania pro ekologiczne, to także Clio można nabyć w wariancie E-Tech i jest to samochód z napędem hybrydowym. Dzięki innowacyjnemu napędowi hybrydowemu z automatycznym ładowaniem podczas hamowania, zwalniania oraz jazdy, Clio E-Tech hybryda zapewnia wyjątkową przyjemność jazdy i oszczędności związane z mniejszym zużyciem paliwa.