Nie od dziś wiadomo, że z kształtu pupy można wyczytać charakter człowieka. Rumpologia - bo tak nazywa się ta dziedzina - staje się coraz popularniejsza, a ekspertów przybywa. Jednak mało kto wie, że ułożenie pośladków informuje również o potencjalnych problemach zdrowotnych, na przykład z sercem!

Oczywiście budowa ciała w dużej mierze jest uwarunkowana genetycznie. Pupę można modelować dzięki różnym ćwiczeniom, ale całkowicie jej struktury nie zmienimy. Zobacz, jakie są najpopularniejsze kształty pośladków i przed jakimi chorobami mogą one ostrzegać.

Kwadratowa pupa

Kwadratowa pupaKwadratowa pupa Better But Challenge

Nadmiar tłuszczu bywa groźny, zwłaszcza w okolicy najważniejszych narządów, takich jak chociażby serce. Bardziej krągłe i pełne pośladki zmniejszają ryzyko pojawienia się podwyższonego poziomu cholesterolu. Sprzyjają jednocześnie produkcji hormonów odpowiedzialnych za gospodarowanie węglowodanami. Ponadto, pupa w kształcie H może oznaczać, że organizm przyjmuje duże dawki kwasu Omega-3, a ten - wspiera pracę mózgu. Dlatego nieco więcej tłuszczu w tej części ciała, może okazać się zbawienne dla pracy najważniejszych narządów.

Okrągła pupa

Okrągła pupaOkrągła pupa Better But Challenge

Okrągła pupa to generalnie dobry znak. Kobiety odznaczające się takim kształtem pośladków z łatwością pracują nad figurą - tłuszcz odkłada się głównie w górnych partiach tej części ciała, a te bardzo łatwo uformować nawet najprostszymi ćwiczeniami. Jeśli natomiast pupa, mimo treningów, sprawia wrażenie "opadłej", może przestrzegać to przed problemami mięśniowymi.

Pupa w kształcie serca

Pupa w kształcie sercaPupa w kształcie serca Better But Challenge

Tego typu pośladki to domena głównie starszych kobiet. Wiążą się ze spadającą liczbą estrogenów, czyli żeńskich hormonów płciowych. Ich niedobór może prowadzić do zaburzeń miesiączkowania, a nawet - niepłodności!

Pupa w kształcie trójkąta

Pupa w kształcie trójkątaPupa w kształcie trójkąta Better But Challenge

Taka pupa może być poważnym ostrzeżeniem - tłuszcz odkładający się w wyższych partiach ciała (a kobiety z pośladkami w kształcie V miewają ku temu tendencje) bywa niezwykle niebezpieczny, czasem prowadzi wręcz do zawału! Jeśli zauważymy u kobiety takie pośladki, warto delikatnie, namówić ją na ćwiczenia - jeśli te nie pomogą, powinno się sprawdzić pracę hormonów.

Podsumowanie

jędrna pupajędrna pupa Jakob Owens/unsplash.com

Pamiętaj - to jedynie luźne wskazówki, opracowane w oparciu o specjalistyczne badania. Kształt pupy twojej partnerki nie musi od razu oznaczać poważnych chorób. Warto jednak zwracać uwagę na niepokojące oznaki. Wszak lepiej zapobiegać, niż leczyć, prawda?