Konsola przenośno-domowa (choć w niektórych wersjach tylko przenośna) Switch to bez wątpienia ogromny sukces Nintendo, bo do tej pory rozeszła się już w 89 mln egzemplarzy. Co więcej, jesienią na półki trafi poprawiony model, wyposażony w ekran OLED, więc nie spodziewamy się, by sprzedaż miała zacząć spadać - wręcz przeciwnie :) Jeśli chodzi zaś o dostępne na konsolę gry, to wystarczy rzut oka na ostatnie listy najlepiej sprzedających się gier, żeby przekonać się, że jest równie dobrze.

Game Data Library zauważyło bowiem, że w ubiegłym tygodniu wszystkie pozycje z listy 30 najlepiej sprzedających się gier konsolowych słynnego magazynu Famitsu dedykowane były właśnie tej konsoli. I choć Nintendo Switch jest w Japonii, skąd pochodzi to wydawnictwo, jest ogromnie popularne, to na liście zwyczajowo znajduje się wiele pozycji z PlayStation czy Xboxa, ale nie tym razem. 

Ostatni raz taka sytuacja, kiedy jedna konsola zajmuje całą listę, miała miejsce w 1988 roku, kiedy to zestawienie całkowicie zdominowało... Nintendo Entertainment System - tak, Nintendo ewidentnie ma tu doświadczenie! Później bywały też wydania, gdzie na liście było samo Big N, ale pozycje należały do różnych konsol. Jeśli chodzi o te najlepiej sprzedające się gry, to pierwsza piątka wygląda następująco:

- Minecraft

- Legend of Zelda: Skyward Sword HD

- Crayon Shin-Chan: Ora to Hakase no Natsuyasumi

- Mario Kart 8 Deluxe

- RingFit Adventure

Jak widać większość pozycji to produkcje ekskluzywne dla Nintendo Switch, ale po pierwszym miejscu, a także kilku innych, zajmowanych choćby przez Monster Hunter i Dragon Quest, widać, że firmy trzecie też mają coś do powiedzenia. Co ciekawe, Nintendo Switch radzi sobie nieźle nawet w sytuacji, kiedy konkurencji mają na rynku więcej systemów, bo ostatnio dołączyły przecież PlayStation 5 i Xbox Series X/S, więc wyniki firmy są tym bardziej imponujące.