Rozwiązania wykorzystujące energię Słońca zyskują w Polsce popularność. Coraz więcej domostw inwestuje w instalacje fotowoltaiczne i np. ogrzewa wodę dzięki energii zagregowanej dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu. Światło słoneczne i pochodzącą z niego energię można wykorzystać również w celach estetycznych w przydomowym ogrodzie! Nawet w najmniejszym ogródku można uzyskać kosmiczny efekt.

Lampy słoneczne

Czasy ledwo ćmiących się, średnio estetycznych latarenek ogrodowych już minęły. Lampy solarne nie tylko są wygodne: nie wymagają instalacji elektrycznej ani baterii, ale również występują w przeróżnych, fantazyjnych kształtach i kolorach!

Lampy wbijane w ziemięLampy wbijane w ziemię Lampy.pl

„Gwiezdny" chodnik

Jeśli coś jest luminescencyjne, to znaczy, że emituje światło pod wpływem jakiegoś czynnika, np. napromieniowania światłem słonecznym. Wykorzystuje to polska firma Lumi Signum – producent świecącej w ciemności kostki brukowej. Za dnia kostka wygląda zwyczajnie, ale w nocy emituje zimne światło – niebieskozielone, żółtozielone lub błękitne. Ta łagodna poświata wprowadzi do każdego ogródka czy podjazdu magiczny klimat – bez zużycia energii

elektrycznej ani montowania kosztownych instalacji. Sama kostka zaś jest odporna na ścieranie – ani podeszwy butów, ani opony samochodowe nie będą miały wpływy na jej blask.

 

Kwietnik ze świecącej w ciemności kostki brukowej

Luminescencyjna kostka nadaje się nie tylko do wybrukowania ścieżki, ale może również rozdzielać rabatki lub posłużyć jako budulec kwietnika! Świecące łagodnym, zimnym światłem tworzywo, wbrew pozorom nie zawiera fluoru ani fosforu. Światło, które emituje kostka Lumi Signum nie szkodzi roślinom ani glebie. To w 100% ekologiczny sposób na zbudowanie niepowtarzalnej atmosfery wokół domu.

Fontanny solarne

Rozwiązanie dla tych, którzy mają oczko wodne lub chcą ozdobić ogród nieskomplikowaną fontanną. Fontanna solarna wykorzystuje energię słoneczną do zasilania mechanizmu wyrzucającego wodę w powietrze. Uwaga! To urokliwe i energooszczędne rozwiązanie nie działa po zmroku.

Fontanna solarnaFontanna solarna Amazon.com

Pro tip: Nie wszystkie rozwiązania należy stosować razem – np. lampy solarne i luminescencyjne kostka brukowa będą nawzajem „okradać się" z blasku.