W kontekście usług streamingowych dla graczy, np. Xbox Game Pass, często mówi się, że to taki „Netflix z grami", więc włodarze platformy postanowili skorzystać z podobnej analogii i właśnie zapowiedzieli własny event online w stylu tych gamingowych. I w sumie to trudno się dziwić, szczególnie że Netflix zapowiedział już, że idzie w gry - tak czy inaczej, Tudum, bo o nim właśnie mowa, odbędzie się 25 września i przyniesie nowe zwiastuny, interaktywne panele i wiele innych atrakcji, a wszystko w nadziei na zwiększenie ruchu po relatywnie kiepskim kwartale.

Sama nazwa eventu brzmi znajomo? I słusznie, bo wydarzenie zostało tak nazwane w nawiązaniu do słynnego netflixowego dżingla. Wiemy też, że potrwa 3 godziny, w czasie których doczekamy się zapowiedzi i zajawek aż 70 nowych filmów i seriali, jakie zmierzają do usługi, w tym Stranger Things, Wiedźmin, Cobra Kai i wiele innych. Niestety, chociaż formuła mogłaby na to wskazywać, Netflix nie ma w planach żadnych gamingowych zapowiedzi… no chyba że to mocno chroniony sekret.

Poza zwiastunami czekać będą interaktywne panele i rozmowy z twórcami i aktorami netflixowych produkcji, w których będzie można aktywnie brać udział - nie potwierdzono jeszcze obecności konkretnych sław, ale w zwiastunie wydarzenia pojawiają się m.in. Adam Sandler, Jason Bateman, The Rock czy członkowie ekipy Stranger Things. Całość ma bawić i uhonorować fanów Netflixa, a także przyciągnąć nowych, bo jak wiemy platforma ma za sobą niezbyt udany kwartał - co prawda konkurencji pewnie i tak go zazdroszczą, ale w kontekście tej usługi spodziewano się więcej.

Zainteresowani? W takim razie 25 września o godzinie 18:00 widzimy się na oficjalnym kanale Netflixa na YouTube.