To po prostu nie może się nie udać, bo kiedy połączymy popularność sportowych akcesoriów i odzieży Under Armour, rozpoznawalność i doświadczenie JBL oraz gwiazdę Hollywood, która ewidentnie ma ostatnio swoje 5 minut, czyli Dwayne’a The Rocka Johnsona, to przepis na hit murowany. Tym razem chodzi o nauszne bezprzewodowe słuchawki sportowe Under Armour Project Rock Over-Ear Training Headphones (tak, nazwa nie jest najwygodniejsza do wymówienia i zapamiętania), które pozwalającą na 45 godzin słuchania muzyki (lub 35 godzin, jeśli skorzystamy z aktywnej redukcji szumów).

Wszystko za sprawą imponującej jak na słuchawki baterii o pojemności 610 mAh, która już po 5 minutach ładowania pozwala na dwie dodatkowe godziny słuchania ulubionych kawałków na siłowni i nie tylko. Nie bez znaczenia jest także pozostała specyfikacja słuchawek, na którą składają się duże 40 mm przetworniki oferujące:

•       czułość przetwornika przy 1kHz/1mW (dB): 102 dB SPL@1 kHz/1mW,

•       dynamiczne pasmo przenoszenia (Hz): 20 Hz - 20 kHz,

•       impedancja: 32 ohmy.

JBL zapewnia też, że The Rock czuwał nad procesem strojenia słuchawek, więc te brzmią dokładnie tak, jak to sobie wymyślił. Urządzenie oferuje również certyfikat IPX4, który gwarantuje ochronę przed zachlapaniem (a skoro przy wodzie jesteśmy, to nausznice można prać!), wsparcie dla asystentów głosowych Amazon Alexa i Asystent Google i dwa tryby kontroli szumów, tj. TalkThru oraz Ambient Aware. Pierwszy pozwala na prowadzenie rozmów bez konieczności zdejmowania słuchawek, a drugi mocniej odcina nas od otoczenia, ale podbija jego dźwięki ze względów bezpieczeństwa.

Słuchawki Under Armour Project Rock Over-Ear Training Headphones są już dostępne w sprzedaży na stronie JBL w cenie 299,95 USD, a decydując się na zakup dostajemy też za darmo 12-miesięczną subskrypcję aplikacji MapMyFitness Premium (wartość 29,99 USD). Cena jest więc całkiem wysoka, ale przecież The Rock sam stroił te słuchawki!