Zgodnie z jej zapisami miał mieć duży wpływ na powstające widowisko, ale uznał, że tak nie jest, a więc zerwał umowę. Teraz producenci mają gigantyczny problem, gdyż nie wiadomo czy film będzie mógł wejść do kin.

Dziennikarz oraz jego prawnik tłumaczą, że do zerwania umowy doszło na skutek rażących naruszeń jej zapisów. Film miał być ekranizacją książki, a sam dziennikarz miał mieć prawo wglądu w scenariusz i proces adaptacji. Jak twierdzi Krysiak, na zapoznanie się ze scenariuszem miał ledwie cztery godziny, a obie panie stwierdziły ostatecznie, że jego dzieło jest jedynie inspiracją.

Wypowiedzenie umowy powoduje, że film Dziewczyny z Dubaju nie może być dystrybuowany.

Manager Dody obstaje przy zdaniu, że to nieprawda i autor książki miał ogromny wpływ na proces ekranizacji, a Rabczewska zajmowała się tylko stroną artystyczną realizacji filmu.

W filmie zagrali m.in.: Paulina Gałązka, Katarzyna Figura, Jan Englert, Beata Ścibak-Englert, Katarzyna Sawczuk, Olga Kalicka, Anna Karczmarczyk i Józef Pawłowski. W obsadzie pojawili się także zagraniczni aktorzy: Giulio Berutti, Iacopo Ricciotti, Andrea Preti oraz Luca Molinari.