W czerwcu rząd Salwadoru zaproponował i uchwalił ustawę, która miała sprawić, że Bitcoin stanie się prawnym środkiem płatniczym w tym kraju. Odpowiednie prawo weszło właśnie w życie, a rząd Salwadoru kupił również 400 Bitcoinów o wartości około 20,9 miliona dolarów.

Wraz z wejściem w życie nowego prawa, Salwador jest pierwszym krajem na świecie, który uznaje Bitcoin za prawny środek płatniczy. Oznacza to, że jest to forma pieniędzy, którą prawo uznaje za formę płatności równoważną z rzeczywistą gotówką. Jest to ważne, ponieważ wcześniej Bitcoin i inne odmiany kryptowalut były akceptowane tylko przez niektóre miejsca.

Uznanie go oficjalnie za legalny środek płatniczy oznacza, że osoby mieszkające w kraju mogą płacić za towary i usługi za pomocą Bitcoina. Jednak choć jest to ciekawy pomysł, niektórzy kwestionują i krytykują decyzję rządu. Dzieje się tak, ponieważ kryptowaluty, takie jak Bitcoin, są znane z gwałtownych wahań.

Ponadto ankieta przeprowadzona przez Central American University wykazała, że 70% Salwadorczyków nie zgadza się z decyzją władz, a wielu z nich stwierdziło, że nie wiedzą, jak korzystać z cyfrowej waluty.