Tegoroczna edycja ze względu na nową rzeczywistość i późniejsze otwarcie parków rozrywki na świecie została ograniczona do jedynej kategorii „Najlepsza nowość w parku rozrywki w Europie". Organizatorzy plebiscytu argumentowali tę decyzję tym, że „ta kategoria zawsze była najbardziej ekscytująca w poprzednich latach", o czym czytamy na stronie Wordofpark.eu.

Atrakcje EnergylandiiAtrakcje Energylandii Tomasz Koscielny

Atrakcje EnergylandiiAtrakcje Energylandii TKFOTOART TOMASZ KOSCIELNY


Konkurs Worldofparks Awardsjest organizowany od ponad dekady przez jeden z ważniejszych w branży portali worldofparks.eu. Głosowanie odbywało się przez internet od 23 sierpnia do 1 września dzięki czemu głosujący mieli szanse na zwiedzenie swoich ulubionych parków rozrywki i ocenę atrakcji. Niektóre tegoroczne nowości w parkach rozrywki zostały zaprezentowane nie na początku, lecz dopiero w trakcie trwania sezonu.

Abyssus swoją premierę miał dokładnie 14 lipca, czyli w dniu celebrowania 7 urodzin Energylandii.Niekwestionowany lider konkursu -Double Launch Coaster Abyssus cechuje się podwójnym wyrzutem magnetycznymi zapierającą dech w piersiach tematyzacją będącą integralną częścią nowej, szóstej strefy Aqualantis.

Atrakcja ta poza wspomnianym podwójnym dopędzeniem wagoników przez impuls elektromagnetyczny charakteryzuje się szybką prędkością 100 km/h, wysokością konstrukcji mierzącą aż 38 metrów oraz pięcioma inwersjami, które wzmagają poczucie przeciążeń sięgających 4,5 g, odczuwalnych podczas jazdy po torze o długości 1316 metrów.

Stacja obsługuje dwa pociągi, które są w stanie pomieścić 16 pasażerów. Ciekawostką jest to, że moc atrakcji 3824 kW jest porównywalna z łączną mocą aż 7 bolidów formuły 1. Teraz można podziwiać tę atrakcję w zupełnie nowej odsłonie, bowiem w Energylandii ruszyła „Polska, Złota Jesień".

Polska Złota JesieńPolska Złota Jesień TKFOTOART TOMASZ KOSCIELNY

Zobacz, jak powstała największa w Polsce jesienna dekoracja –przeczytasz o tym TUTAJ.