„Nie czas umierać" to 25. film o przygodach najsłynniejszego agenta na świecie. To także ostatnia część, w której główną rolę zagra Daniel Craig. Jak zawsze film będzie przepełniony wartką akcją, niezwykłymi widokami i oczywiście samochodami. Do tej pory James Bond jeździł ponad 40 samochodami, które zawsze wzbudzały emocje. Niebezpieczne pościgi, zawrotna prędkość i niezwykłe umiejętności kierowców sprawiają, że sceny samochodowe na długo zapadają w pamięć. Agent 007 zawsze wybierał samochody będące ikonami swoich czasów i obiektami pożądania, wyznaczające trendy. Nie inaczej jest tym razem.

W najnowszej części filmu o przygodach Agenta 007 ponownie spotykają się dwie kultowe brytyjskie marki – James Bond i Land Rover. Defender Bond Edition jest napędzany przez 5-litrowy silnik benzynowy Supercharged o mocy 525 KM, który wytwarza 625 Nm momentu obrotowego i jest napędzany przez ośmiobiegową, automatyczną skrzynię biegów. Defender V8 90 przyspiesza od 0 do 100km/h w 5,2 sekundy, a jego maksymalna prędkość wynosi 240 km/h.

Brytyjski producent samochodów zadbał także o detale. To między innymi pakiet Black Pack z 22-calowymi felgami w wykończeniu Gloss Black i zaciski przednich hamulców w kolorze Xenon Blue. Każdy Defender V8 Bond Edition jest opatrzony logo zaprojektowanym przez dział SV Bespoke oraz wyjątkowym, laserowo wykonanym oznaczeniem „One of 300". Dodatkowe smaczki to również wnętrze z podświetlanymi nakładkami progowymi Defender 007 oraz specjalnie opracowaną animacją, która podkreśla wieloletnią współpracę pomiędzy marką Land Rover a Agentem 007.

Taki samochód na pewno wzbudzi zachwyt wielu osób i stanie się ich obiektem marzeń. Z myślą o nich Land Rover stworzył limitowaną serię 300 samochodów Land Rover Bond Edition, które są hołdem dla Agenta 007.

Land Rover i James Bond

„Nie czas umierać" to nie pierwszy film, w którym pojawiają się samochody brytyjskiego producenta. Swój debiut miały w 1983 r. w „Ośmiorniczce", w której Agent 007 jeździł Range Roverem Classic. Kolejną produkcją było „Quantum of Solace", gdzie można było zobaczyć Range Rovera Sport. Ten sam samochód pojawił się także w „Spectre" w 2015 r. W najnowszej części oprócz Defendera można będzie zobaczyć także Range Rovera Classic razem z trzema Defenderami, Land Roverem III Serii i Range Roverami Sport SVR.

Jak zawsze specjaliści od pojazdów filmowych oraz kaskaderzy wycisnęli ekstremalne osiągi z samochodów. W „Nie czas umierać" za sceny pościgów odpowiadają Chris Corbould – nagrodzony Oscarem koordynator efektów specjalnych i pojazdów oraz koordynator kaskaderów Lee Morrison.

„Byłem bardzo zapalony do kręcenia sekwencji pościgu za Bondem w terenie, w ekstremalnie wymagających warunkach, a Range Rover Sport SVR doskonale sprawdził się w tej części fabuły. Kręcimy wszystko na żywo, więc wykorzystaliśmy go do granic jego możliwości i scena pościgu zapowiada się jako jeden z najbardziej zapadających w pamięć momentów filmu" – komentuje Lee Morrison, koordynator kaskaderów.

Reżyserem filmu „Nie czas umierać" jest Cary Joji Fukunaga. Film pojawi się w kinach w Wielkiej Brytanii 30 września 2021 r. za pośrednictwem Universal Pictures International, a w USA 8 października 2021 roku poprzez wytwórnię Metro Goldwyn Mayer (MGM) za pośrednictwem United Artists Releasing.