Ujawniono również listę aktorów, którzy użyczą swoich głosów postaciom z filmu: Mario (Chris Pratt), Księżniczka Peach (Anya Taylor-Joy), Luigi (Charlie Day), Bowser (Jack Black), Toad (Keegan-Michael Key), Donkey Kong (Seth Rogen), Cranky Kong (Fred Armisen), Kamek (Kevin Michael Richardson) i Spike (Sebastian Maniscalco). Każda z tych osób została wybrana ze względu na ich umiejętność uchwycenia niepowtarzalnego charakteru postaci.

- Mario i Luigi są jednymi z najbardziej ulubionych postaci kultury popularnej i jesteśmy zaszczyceni możliwością bliskiej współpracy z Shigeru Miyamoto i jego pełnym wyobraźni zespołem z Nintendo, pozwalającej nam na ożywienie tych postaci w filmie animowanym, czego nie dokonano w żadnym dotychczas wyprodukowanym filmie. - powiedział Chris Meledandri, założyciel i dyrektor generalny Illumination i dyrektor zewnętrzny Nintendo.

Ten nowy animowany film zostanie wyprodukowany przez Chrisa Meledandriego z Illumination i Shigeru Miamoto z Nintendo, a za reżyserię odpowiadają Aaron Horwath i Michael Jelenic, którzy mają już na swoim koncie współpracę przy produkcji serialu animowanego „Teen Titans Go!" („Młodzi Tytani") i filmu „Teen Titans Go! To the Movies". Autorem scenariusza do filmu będzie Matthew Fogel, który ma już swoim portfolio takie tytuły jak „The LEGO Movie 2: The Second Part" i nadchodzący film Illumination pt. „Minions: The Rise of Gru".