Pod koniec września 32 modele hybrydowej ŠKODY OCTAVIA iV w wersji Combi trafiły do Komendy Głównej Policji w Warszawie. Samochody będą wspierały funkcjonariuszy w codziennej pracy, zapewniając im dynamikę, komfort i bezpieczeństwo. Standardowe oraz dodatkowe wyposażenie pojazdów sprawia, że doskonale sprawdzą się w pracy policji.

ŠKODY OCTAVIA iV z napędem hybrydowym typu plug-in w służbie polskiej policjiŠKODY OCTAVIA iV z napędem hybrydowym typu plug-in w służbie polskiej policji Krzysztof Szrejder (FB: @KrzysztofSzrejder).

ŠKODA OCTAVIA iV w wersji Combi może przejechać nawet do 65 km wykorzystując wyłącznie energię elektryczną (WLTP). Model imponuje nie tylko dużą łączną mocą silników osiągającą do 150 kW (204 KM) oraz maksymalnym momentem obrotowym układu 350 Nm, ale również sześciobiegową skrzynią DSG obsługiwaną elektronicznie w technologii shift-by-wire. Wszystko to sprawia, że codzienna jazda staje się ponadprzeciętnie dynamiczna. Model jest wyposażony także w innowacyjne systemy bezpieczeństwa, pomagające zapobiec niebezpiecznym sytuacjom na drodze.

Ponadto pojazdy zostały uzupełnione o specjalne wyposażenie, które ma ułatwić codzienną pracę policji. System uprzywilejowania w ruchu drogowym składa się z urządzeń świetlnych takich jak zespolona lampa ostrzegawcza na dachu pojazdu, lampa LED za przednią szybą oraz lampy LED w zderzaku przednim i wewnętrznej części klapy tylnej, a także głośnika umieszczonego w przednim zderzaku, który jest w stanie wyemitować do 118 dB. Oprócz tego OCTAVIA iV zawiera przewoźny radiotelefon, metalową osłonę silnika, kratę oddzielającą przestrzeń dla pasażerów od bagażnika, a także zestawy pierwszej pomocy. Model został również specjalnie oznakowany charakterystycznym logo Policji, co czyni go rozpoznawalnym w przestrzeni publicznej.

ŠKODY OCTAVIA iV z napędem hybrydowym typu plug-in w służbie polskiej policjiŠKODY OCTAVIA iV z napędem hybrydowym typu plug-in w służbie polskiej policji Krzysztof Szrejder (FB: @KrzysztofSzrejder)

Dodatkowo dla niemalże 100 funkcjonariuszy policji zostało przeprowadzone szkolenie, którego zadaniem było odpowiednie zapoznanie się z modelem OCTAVIA iV. Podczas szkolenia policjanci otrzymali informacje, które pozwolą im na pełne wykorzystanie atutów pojazdu.