W marcu 2020 Elton John został zmuszony do zawieszenia rekordowej trasy koncertowej Farewell Yellow Brick Road z powodu pandemii COVID. Gdy świat się zatrzymał, do artysty zaczęły odzywać się gwiazdy, które Elton zapraszał do swojej audycji Rocket Hour w Apple Music. Wymiana kreatywnych pomysłów stała się zalążkiem płyty, którą teraz znamy już jako „The Lockdown Sessions". Bez wątpienia to jeden z najodważniejszych i najbardziej interesujących albumów w dorobku Eltona Johna. Za sprawą tego wydawnictwa legenda muzyki powróciła do swoich korzeni jako muzyka sesyjnego. Wyjście ze strefy komfortu zaowocowało wspaniałym rezultatem.

Jaki powinien być prawdziwy szef kuchni? Opowiada Marcin Przybysz - szef kuchni i zwycięzca 3. edycji programu Top Chef

10 z 16 utworów to kompozycje, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego. Nad produkcją materiału czuwał m.in. laureat Grammy Andrew Watt.

 

Elton John tak wspomina proces nagrań:

– Ostatnią rzeczą, jakiej spodziewałem się w trakcie lockdownu, było nagrywanie albumu. Ale pandemia trwała w najlepsze, a do mnie zaczęły spływać różne projekty. Niektóre z sesji nagraniowych musiały odbyć się przez Zooma, czego oczywiście nigdy wcześniej nie praktykowałem. Część sesji odbyła się na żywo, ale w ścisłych warunkach sanitarnych: pracowałem z innymi artystami, ale byliśmy oddzieleni szybami.

Karierę Eltona Johna trudno porównać do czegokolwiek innego. Jego współprace zarówno z Bernie’em Taupinem, jak i innymi artystami, wciąż kreują najważniejsze popkulturowe pejzaże, biją rekordy popularności, goszczą na szczytach list przebojów oraz podbijają serca kolejnych pokoleń fanów. Elton John, podsumowując swoją karierę, wydał książkę, ruszył w pożegnalną trasę koncertową, wydał kolekcję hitów, a w kinach mogliśmy oglądać brawurowy film o karierze artysty. Teraz „The Lockdown Sessions" pozwolą wszystkim fanom na wejście w zupełnie nowy wymiar świata Eltona Johna.

 

Elton John – „The Lockdown Sessions" – lista utworów:

1. Elton John & Dua Lipa – Cold Heart (PNAU Remix)

2. Elton John, Young Thug & Nicki Minaj – Always Love You

3. Surfaces feat. Elton John – Learn To Fly

4. Elton John & Charlie Puth – After All

5. Rina Sawayama & Elton John – Chosen Family

6. Gorillaz feat. Elton John & 6LACK – The Pink Phantom

7. Elton John & Years & Years – It's a sin (global reach mix)

8. Miley Cyrus feat. WATT, Elton John, Yo-Yo Ma, Robert Trujillo & Chad Smith – Nothing Else Matters

9. Elton John & SG Lewis – Orbit

10. Elton John & Brandi Carlile – Simple Things

11. Jimmie Allen & Elton John – Beauty In The Bones

12. Lil Nas X feat. Elton John – One Of Me

13. Elton John & Eddie Vedder – E-Ticket

14. Elton John & Stevie Wonder – Finish Line

15. Elton John & Stevie Nicks – Stolen Car

16. Glen Campbell & Elton John – I’m Not Gonna Miss You

Idealna wizytówka. Jak powinna wyglądać? Kiedy używać?

Dorobek Eltona Johna to 1 diamentowy, 40 platynowych lub multi-platynowych i 23 złote albumy w samej Wielkiej Brytanii, ponad 50 hitów w top 50 oraz 300 mln egzemplarzy sprzedanych płyt na całym świecie. Singiel „Candle in the Wind" z 1997 sprzedał się w rekordowym nakładzie przekraczającym 33 mln kopii. „Diamonds", album z największymi przebojami gwiazdora muzyki, trafił do top 5 UK, stając się 40. albumem Eltona w Top 50.

Halle Berry w roli fighterki MMA w filmie "Poobijana"

W sierpniu 2018 artysta stał się najczęściej odnotowywanym solowym artystą w Billboard Hot 100, z 67 utworami, w tym 9 numerami jeden i 27 w top 10. Jego pożegnalna trasa koncertowa objęła 5 kontynentów i ponad 350 koncertów. W dotychczasowej karierze artysta zagrał ponad 4000 koncertów w ponad 80 krajach.