Robota Spot od Boston Dynamics widzieliśmy już w wielu różnych zastosowaniach, głównie bardzo poważnych i profesjonalnych, jak pomoc w szpitalach, na placach budowy czy amerykańskich ulicach w towarzystwie służb ratunkowych.

Microsoft zakończy obsługę Windows 10 w 2025 roku

Nie da się jednak ukryć, że ten od samego początku uwielbiał również… tańczyć, ilustrując przy okazji nasz robotyczny postęp - kiedyś podobne konstrukcje poruszały się ciężko i nienaturalnie, tymczasem obecnie zawstydzają nas swoimi umiejętnościami.

Dziś dostajemy nowy popis jego możliwości w tym zakresie, a mianowicie solowy występ do kawałka The Rolling Stones zatytułowanego Start Me Up - wszystko z okazji 40. rocznicy wydania albumu Tattoo You z 1981 roku.

W związku z tym możemy zobaczyć, jak Spot wiernie imituje kultowe ruchy samego Micka Jaggera i jest w tym świetny! A wspominaliśmy już, że robi też lip sync do wykonywanego kawałka?

Co prawda Spotowi przydałaby się jeszcze jedna "ręka", żeby idealnie zaprezentować ruchy Jaggera, ale i tak radzi sobie fenomenalnie, a scena, w której dołączają do niego dodatkowe roboty, ilustrujące pozostałych członków zespołu… to po prostu trzeba zobaczyć!

Jeziora na całym świecie tracą tlen. To bardzo niepokojące zjawisko

A że Boston Dynamics nie ma przy okazji nic nowego do ogłoszenia, to wygląda na to, że po prostu szukało okazji, żeby o sobie przypomnieć. Szczególnie w obliczu przejęcia firmy przez koncern Hyundai (3 właściciel w ciągu ostatnich 10 lat), która ma zamiar wykorzystywać roboty w sposób zdecydowanie praktyczniejszy sposób.