- Flagowy projekt Play2Chill – Motorcycle Mechanic Simulator 2021 – będzie miał swoją premierę w pełnej wersji już 17 listopada. Tuż po zakończeniu sezonu motocyklowego, fani dwóch kółek i majsterkowania, będą mieli okazję spróbować swoich sił w niezwykle realistycznie odwzorowanym warsztacie, który został przeniesiony do wirtualnego świata. Aktualnie wprowadzamy ostatnie poprawki, tak żeby gracze mogli cieszyć się w pełni dopracowanym produktem. W dniu premiery gra będzie dostępna dla graczy korzystających z komputerów stacjonarnych na platformie Steam. W najbliższym czasie planujemy przygotowanie MMS-a także w wersji na najpopularniejsze konsole - mówi Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill.

Screen z gryScreen z gry Play2Chil

Motorcycle Mechanic Simulator 2021 to autorska gra z portfolio produkcyjnego Play2Chill, która do tej pory została dodana do Wishlisty przez ponad 130 tys. użytkowników platformy Steam. Udostępniony 4 czerwca prolog tytułu, został pobrany ponad 560 tys. razy gra notuje bardzo dobre oceny graczy, obecnie 87% pozytywnych recenzji. Mechanika gry obejmuje zakup, naprawę, renowację i kreowanie swojego wymarzonego motocykla, a także jazdy testowe.

 

- Symulator pozwala zajrzeć za zamknięte dla większości z nas drzwi serwisów motocyklowych. W dość dokładny sposób pokazuje nam złożoność procesów i czynności, jakie odbywają się podczas pracy nad motocyklem. Podoba mi się fakt, iż choćby tak prosta czynność jak zmiana opony składa się z wielu etapów pracy w serwisie. Potrzebujemy kilku niezbędnych narzędzi i maszyn aby zdemontować koło, a następnie oponę. Ponadto musimy na podstawie procentowego stopnia zużycia części ocenić stan felgi, odpowiednio ją dobrać i w końcu zakupić nową oponę – mówi Marcin Rasta Brewiński z warszawskiego salonu Harley-Davidson „Liberator".

- Autorzy gry oczywiście nie zapomnieli o obowiązkowym wyważeniu koła po założeniu nowej opony, aby móc je zamontować na motocyklu. Myślę, że dokładne pokazanie czynności serwisowych uświadomi graczy, iż aby w sposób profesjonalny serwisować motocykl, potrzebna jest nie tylko wiedza i doświadczenie, ale również odpowiednie zaplecze narzędziowe i maszynowe. To jest moim zdaniem najistotniejsza pomoc przy serwisie własnego motocykla jaka wynika z gry Motorcycle Mechanic Simulator 2021 - pomoc w doborze profesjonalnego serwisu. Nikt przecież po grze na symulatorze samolotu nie siada od razu sterami. Ta gra to świetne wprowadzenie w świat motocykli, ich poszczególnych rodzajów oraz podstaw budowy. Baza części do tuningu jest naprawdę spora, a wyposażenie wirtualnego warsztatu nie pozostawia wiele do życzenia. Na pewno widzę w tej grze duży potencjał kształtowania motocyklowych gustów wśród przyszłych lub obecnych motocyklistów. Pracując na co dzień przy customizacji motocykli Harley-Davidson, wiem jak trudne zadanie mieli przed sobą twórcy gry przy zgromadzeniu bazy części i prezentacji możliwości tuningu motocykli - dodaje manager salonu Harley-Davidson Liberator Warszawa.

- W dniu premiery Motorcycle Mechanic Simulator 2021 gracze mogą się spodziewać wielu nowości w stosunku do prologu. Do pełnej wersji dodaliśmy nowe lokacje-garaże, nowe typy motocykli, dużo części do customizacji jednośladów, maszyny warsztatowe oraz jeszcze więcej elementów diagnostyki pojazdowej – zapowiada Tomasz Róziecki.

Screen z gryScreen z gry Play2Chil

Współwydawcą Motorcycle Mechanic Simulator 2021 jest PlayWay.

Notowana na NewConnect spółka Play2Chill aktualnie pracuje nad wersjami demonstracyjnymi gier, takich jak Aztec Empire, czy przygotowywanej przez zespół FrogVille Games - Far North Survival.

Play2Chill jest polską spółką, której podstawowa działalność obejmuje produkcję gier przeznaczonych na komputery stacjonarne jak również konsole. Obecnie głównym filarem działalności spółki jest produkcja gier z kategorii indie premium (o budżetach 800.000 zł i wyższych).